search
REKLAMA
News

Prequel GRY O TRON anulowany przez HBO

Łukasz Budnik

29 października 2019

REKLAMA

W okresie letnim zrealizowany został pilotażowy odcinek prequelu Gry o tron, którego akcja miała obejmować wydarzenia dziejące się tysiące lat przed tymi znanymi z oryginalnego serialu, w tym pierwszą walkę człowieka z Białymi Wędrowcami. Jak informują zagraniczne media, HBO odrzuciło pilota i na tę chwilę serial nie powstanie. Przedstawiciele stacji odmówili komentarza.

W serialu, którego showrunnerką była Jane Goldman, miała wystąpić między innymi Naomi Watts. O anulowaniu produkcji członkowie obsady zostali ponoć poinformowani drogą mailową.

Jeszcze w maju jeden z przedstawicieli HBO wypowiadał się mówiąc, że chcą stworzyć najlepszy możliwy serial i że jest pewny, że po emisji pilota nadawane będą kolejne odcinki – nie podawał jednak żadnych dat. Oprócz walki z Białymi Wędrowcami – według słów samego George’a R.R. Martina – mieliśmy też zobaczyć przodków Starków i wilkory.

Co ciekawe, pierwszy nakręcony pilot Gry o tron również nie spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony HBO i został nakręcony od nowa, częściowo z innymi aktorami. Ponoć w przypadku prequelu stacja najpierw zarządziła ponowny montaż, a później całkowicie porzuciła ten pomysł. Na tapecie wciąż jest drugi prequel, który miałby opowiadać o rodzie Targaryenów.

To już druga dziś wieść związana z Grą o tron – rano informowaliśmy, że twórcy serialu, D.B. Weiss i David Benioff, porzucili realizację trylogii Gwiezdnych wojen.

Żałujecie, że prequel nie dojdzie do skutku?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA