search
REKLAMA
News

Premiery MULAN i NOWYCH MUTANTÓW przesunięte

Łukasz Budnik

13 marca 2020

REKLAMA

Kolejne premiery zostały przesunięte w związku z zagrożeniem koronawirusem. Tym razem decyzję o wstrzymaniu wprowadzenia swoich filmów do kin podjął Disney. W terminie nie pojawią się MulanNowi mutanci oraz horror pt. Poroże, oryginalnie dystrybuowany przez Foxa i nabyty przez Disneya w ramach zeszłorocznej fuzji. 

Nowi mutanci, pierwotnie również w dystrybucji Foxa, to wyjątkowo pechowy tytuł – film miał mieć premierę już w kwietniu 2018 roku, jednak została ona przesunięta na luty 2019 aby nie kolidować z Deadpoolem 2. Ostatecznie także ta data została zmieniona, tym razem na sierpień 2019, a po fuzji Disneya i Foxa po raz kolejny przesunięto premierę na kwiecień 2020. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy (i czy w ogóle) Nowi mutanci trafią do kin. Mulan to kolejny aktorski remake Disneya, choć tym razem nie będący wierną kopią oryginału. Po pierwszych pokazach film Nicki Caro spotkał się z bardzo pozytywnymi reakcjami i przewidywano, że w premierowy weekend okaże się sukcesem finansowym. Poroże produkowane jest przez Guillermo del Toro, a występują w nim Keri Russell i Jesse Plemons.

Koronawirus sprawił, że przesunięte zostały już premiery Nie czas umieraćCichego miejsca 2, Piotrusia Królika 2: Na gigancie oraz Szybkich i wściekłych 9 – ta ostatnia prawie o rok. Pod znakiem zapytania stoi Czarna Wdowa – na tę chwilę Disney nie zapowiedział odłożenia tego filmu w czasie, choć nie jest wykluczone, że jeszcze to zrobi.

Na tę chwilę czekamy na informacje dotyczące nowych dat premier. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA