search
REKLAMA
News

Poznaliśmy główną obsadę THE WITCHER: BLOOD ORIGIN, prequela WIEDŹMINA

The Witcher: Blood Origin będzie się składać z sześciu odcinków.

Łukasz Budnik

16 sierpnia 2021

REKLAMA

Trwa oczekiwanie na drugi sezon serialu Wiedźmin, ale Netflix ma w zanadrzu jeszcze inne produkcje – na ten miesiąc zapowiedziane jest anime osadzone w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego, a także miniserial będący częścią wiedźmińskiego uniwersum.

Historia będzie prequelem wydarzeń pokazanych w serialu z Henrym Cavillem. Akcja The Witcher: Blood Origin osadzona zostanie 1200 lat wcześniej w świecie elfów i opowie o losach pierwszego wiedźmina, jak również o wydarzeniach które doprowadziły do połączenia się światów potworów, ludzi i elfów, zwanych Koniunkcją Sfer.

Główną rolę w serialu zagra Sophia Brown (Marcella). Aktorka wcieli się w Éile, wojowniczkę z rasy Elfów obdarzoną głosem bogini. Bohaterka opuszcza swoje plemię i rezygnuje z pozycji strażniczki królowej, by podążać za głosem serca i zostać śpiewaczką. Wydarzenia na Kontynencie zmuszą ją jednak, aby powróciła drogę miecza w swojej misji zemsty i odkupienia. Poza nią, na ekranie pojawią się Laurence O’Fuarain jako Fjall, Michelle Yeoh jako Scían, Jacob Collins Levy jako Eredin, Huw Novelli jako Callan, Mirren Mack jako Merwyn, Zach Wyatt jako Syndril, Dylan Moran jako Uthrok One-Nut, Lizzie Annis jako Zacaré, Nathaniel Curtis  jako Brían, Francesca Mills jako Meldof, Lenny Henry jako Balor oraz Amy Murray jako Fenrik. 

Showrunnerem serialu jest Declan de Barra, który wraz z Lauren Schmidt Hissrich jest też producentem wykonawczym. Twórca po ogłoszeniu projektu wyraził swoją ekscytację, jako że zawsze interesowało go jak wyglądał świat elfów przed przybyciem ludzi – czuł się też zafascynowany wzlotami i upadkami cywilizacji, które jeszcze niedługo wcześniej rozkwitały. Hissrich, showrunnerka oryginalnego serialu, czeka aby przedstawić widzom kolejnych bohaterów i zgłębić świat Sapkowskiego. Sam pisarz będzie pełnił funkcję konsultanta – on również wyraził radość, że ekranowy świat Wiedźmina się powiększa. Reżyserią odcinków zajmą się Sarah O’Gorman oraz Vicky Jewson.

Nie podano jeszcze daty premiery serialu, ale wiemy, że będzie się składać z sześciu odcinków.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA