search
REKLAMA
News

BARBRA STREISAND krytycznie o NARODZINACH GWIAZDY Bradleya Coopera. “Zły pomysł”

Barbra Streisand wystąpiła w “Narodzinach gwiazdy” z 1976 roku.

Łukasz Budnik

17 sierpnia 2021

REKLAMA

Gdy Bradley Cooper realizował swój film Narodziny gwiazdy, plan odwiedziła Barbra Streisand, która wystąpiła w wersji z 1976 roku. Według relacji ekipy, Streisand “dała swoje błogosławieństwo” twórcom i była dla wszystkich bardzo uprzejma. Teraz artystka poruszyła temat Narodzin gwiazdy Coopera w programie “The Sunday Project” i wypowiedziała się o filmie w krytycznym tonie.

Streisand stwierdziła, że wersja Coopera jest ostatecznie zbyt podobna do tej, w której wystąpiła ona sama i wolałaby zobaczyć w rolach głównych Willa Smitha oraz Beyoncé.

Gdy po raz pierwszy usłyszałam, że ma powstać kolejny remake, mieli w nim wystąpić Will Smith i Beyoncé. Pomyślałam wtedy, że to interesujące – inna idea, inny styl muzyki, zgrani aktorzy. Myślałam, że to świetny pomysł. Byłam więc zdziwiona, jak bardzo nowa wersja jest podobna do tej, którą ja zrobiłam w 1976 roku.

Streisand dodała, że już wcześniej była zdania, że film Coopera to zły pomysł i choć nie odmówi filmowi sukcesu, to bardziej interesuje ją oryginalność.

Przypomnijmy, że najnowsza wersja Narodzin gwiazdy doczekała się nominacji do ośmiu Oscarów i statuetki dla najlepszej piosenki, “Shallow”, która była też ogromnym hitem radiowym. Film cieszył się też pozytywnym odbiorem krytyków.

Oryginalne Narodziny gwiazdy z Janet Gaynor i Fredricem Marchem powstały w 1937 roku i doczekały się łącznie trzech remake’ów – poza wspominanymi z Barbrą Streisand i Krisem Kristoffersonem oraz Bradleyem Cooperem i Lady Gagą, w 1956 roku powstała także wersja z Judy Garland i Jamesem Masonem.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA