search
REKLAMA
News

Powstanie nowy film o DRACULI. Wiadomo, kto go wyreżyseruje

Łukasz Budnik

11 marca 2020

REKLAMA

Niewidzialny człowiek Leigh Whannella odniósł duży sukces – zarobił już prawie sto milionów dolarów (przy budżecie zaledwie siedmiu!) i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków. Nie trzeba było długo czekać na kolejny ruch producentów. “The Hollywood Reporter” poinformował, że trwają już prace nad nową Draculi

Za reżyserię filmu odpowiedzialna będzie Karyn Kusama, która ma na koncie takie produkcje jak Zabójcze ciałoZaproszenie oraz DestroyerDraculę – podobnie jak Niewidzialnego człowieka – wyprodukuje Blumhouse Productions, a dystrybutorem będzie zapewne studio Universal. Podobnie jak film Whannella, Dracula ma mieć stosunkowo niski budżet i dziać się w czasach współczesnych. Studio postanowiło porzucić pomysł sprzed kilku lat na zbudowanie wspólnego uniwersum (co zapoczątkować miała Mumia z Tomem Cruise’em), a kolejne filmy o klasycznych postaciach będą pojedynczymi opowieściami, w których twórcy zadbają o dobrą historię, a w mniejszym stopniu skupią się na widowiskowości.

bela-lugosi-dracula-2

Blumhouse szykuje jeszcze jeden horror, choć na tę chwilę nie wiadomo o jakiej postaci – za jego produkcję ma odpowiadać James Wan, twórca Obecności, który zresztą współpracował w przeszłości z Whannellem (stworzyli Piłę Naznaczonego). Niewykluczone, że zobaczymy też kontynuację Niewidzialnego człowieka.

Ciekawi was nowa wersja Draculi?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA