search
REKLAMA
News

Powstanie filmowa biografia WHITNEY HOUSTON. Film napisze scenarzysta BOHEMIAN RHAPSODY

Łukasz Budnik

23 kwietnia 2020

REKLAMA

“The Hollywood Reporter” poinformowało, że w przygotowaniu jest kolejna biografia muzycznej ikony – tym razem na warsztat zostanie wzięte życie Whitney Houston. Film, zatytułowany I Wanna Dance With Somebody, napisze Anthony McCarten, scenarzysta Bohemian Rhapsody, zaś reżyserią zajmie się Stella Maghie, autorka filmu The Photograph. Jeszcze nie wiadomo, kto zagra główną rolę. 

Co ważne, producenci filmu, Clive Davis i Pat Houston będą mieli prawo wykorzystać utwory wokalistki. Houston sprzedała w swojej karierze ponad 200 milionów egzemplarzy płyt i miała na koncie takie przeboje jak “Saving All My Love for You,” “How Will I Know”, “I Wanna Dance With Somebody” oraz oczywiście “I Will Always Love You” (cover piosenki Dolly Parton) z filmu Bodyguard, w którym zagrała.

I Wanna Dance With Somebody będzie pierwszym kinowym fabularnym filmem o Houston – do tej pory zmarła w 2012 roku piosenkarka była bohaterką telewizyjnej produkcji zatytułowanej Whitney oraz filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem.

Ciekawi was film opowiadający o Houston?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA