search
REKLAMA
News

Powstanie CYBERPUNKOWY sequel 47 RONINÓW z Keanu Reevesem

Łukasz Budnik

13 sierpnia 2020

REKLAMA

47 roninów z 2013 roku to jedna z najbardziej spektakularnych klap finansowych ostatnich lat. Przy budżecie 175 milionów, film zarobił na całym świecie około 150 milionów, co poszło w parze z kiepskimi notami od widzów i krytyków. Głównego bohatera w filmie zagrał Keanu Reeves – jego postać była niewolnikiem, który dołącza do innych samurajów aby zemścić się na Kirze, mężczyźnie, który siłą przejął władzę nad księstwem. Była to jedna z kilku ekranizacji tej historii.

Kiepskie wyniki finansowe nie powstrzymały planów na realizację sequela – zagraniczne media poinformowały, że w przygotowaniu jest kontynuacja produkcji, jednak nie taka, jak moglibyśmy się spodziewać. Według informacji akcja sequela ma zostać osadzona… 300 lat w przyszłości i cechować się cyberpunkowym klimatem. Reżyserem produkcji został Ron Yuan, który do tej pory pracował jako drugi reżyser i aktor (wystąpił między innymi w aktorskiej wersji Mulan, która wkrótce zadebiutuje na Disney+). Yuan zapowiedział, że jego film będzie mieszanką kina sztuk walki, filmu akcji, horroru i cyberpunku, a przy tym niemałą frajdą dla widzów.

Choć Keanu Reeves był gwiazdą oryginału, trudno spodziewać się, by miał się pojawić w nowej części, skoro następuje w niej taki przeskok czasowy – okaże się, czy twórcy sięgną po retrospekcje lub inne zabiegi, które jednak pozwoliłby wystąpić popularnemu aktorowi.

Niezatytułowany sequel 47 roninów będzie dystrybuowany przez Netflixa. Jesteście zainteresowani?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA