search
REKLAMA
News

Powstaje film dokumentalny o ROBERCIE LEWANDOWSKIM. Premiera w przyszłym roku

Dokument, którego bohaterem będzie Robert Lewandowski, dla Amazon Prime Video produkuje Papaya Films.

Łukasz Budnik

26 lipca 2021

REKLAMA

Dom produkcyjny Papaya Films przekazał informację, że w przygotowaniu jest pierwszy dokument o Robercie Lewandowskim. Produkcja powstaje dla Amazon Prime Video.

Jak czytamy w materiałach prasowych, film będzie dostępny dla abonentów Amazon Prime Video w 2022 r. Widzowie na całym świecie mogą spodziewać się unikalnego spojrzenia na karierę i życie prywatne zawodnika. Dzięki dokumentowi będą mogli przeżyć historię młodego chłopaka z Leszna, który mimo wyboistego początku kariery i różnych niepowodzeń został jednym z najlepszych na świecie piłkarzy swoich czasów. 

Sam Lewandowski komentuje:

Pomysł na ten film jest nieoczywisty, dlatego zdecydowałem się na jego realizację. To będzie historia wzlotów i upadków, momentów siły, ale i chwil słabości. Bez upiększania – tak jak było naprawdę. Film przedstawi wiele nieopowiedzianych wcześniej historii z mojej kariery, które z pewnością zainteresują fanów piłki nożnej. Mam jednak nadzieję, że widzowie, którzy nie śledzą rozgrywek piłkarskich również z zainteresowaniem obejrzą ten film. (…)  Chciałbym, żeby ten dokument stał się inspiracją dla dzieciaków, które marzą o osiągnięciu czegoś wielkiego, ale nie do końca w siebie wierzą.

W filmie obok Roberta Lewandowskiego wypowiedzą się jego najbliżsi przyjaciele i rodzina, a także trenerzy, koledzy z drużyny i rywale, włączając największe gwiazdy światowego futbolu.  Dokument dla Amazon Prime Video produkuje Papaya Films, wielokrotnie nagradzany w kraju i na świecie, największy dom produkcyjny w Polsce. Prezes i producent Kacper Sawicki wyraził radość, że Lewandowski zaufał im przy realizacji dokumentu.

 Film reżyseruje Maciej Kowalczuk. 

Źródło: Materiały prasowe Papaya Films

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA