search
REKLAMA
News

Po doświadczeniach z TENET, CHRISTOPHER NOLAN chce częściej pracować z aktorami z Indii

Łukasz Budnik

16 stycznia 2021

REKLAMA

Tenet Christophera Nolana to bez wątpienia jeden z najgłośniejszych filmów zeszłego roku i jeden z niewielu, które ostatecznie trafiły do kin. Na ten moment nie wiadomo, jaki będzie kolejny projekt brytyjskiego reżysera, jednak w niedawnej rozmowie z agencją informacyjną IANS, zapowiedział on że chciałby powrócić do Indii, gdzie zrealizował część zdjęć do swojego ostatniego widowiska (konkretnie w Bombaju). 

Nolan powiedział:

Nigdy nie robię tak dalekich planów, ale doświadczenia w Indiach były znakomite i z pewnością chcę tam wrócić, by pracować z lokalnymi aktorami. Nie wiem jednak, co zrobię jako kolejne.

Reżyser dodał, że część jego ulubionych fragmentów Tenet to właśnie sceny zrealizowane w Bombaju i że to miasto, w którym czuć miłość do kina.

Spotkanie z filmowcami z Bombaju i możliwość zobaczenia i usłyszenia życia codziennego w tym mieście były dla mnie bardzo inspirujące. Od razu zacząłem myśleć, w jaki sposób mogę tam powrócić, aby zrealizować kolejny materiał.

Nolan już wcześniej mówił, że jest fanem indyjskiego kina, a Pather Panchali to jeden z najlepszych filmów, jakie powstały. Reżyser już w 2018 zrobił wycieczkę do Indii. Mówił wówczas, że pragnął spotkać tamtejszych filmowców i dowiedzieć się więcej o samym kraju, a także, że chciałby w przyszłości obejrzeć więcej indyjskich filmów oraz zagłębić się w tamtejszym przemyśle filmowym.

Już w Tenet Nolan obsadził znaną indyjską aktorkę – Dimple Kapadię. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA