search
REKLAMA
News

Pierwsze zdjęcia z planu REBEL MOON, filmu science fiction od Zacka Snydera

“Rebel Moon” ma być zainspirowane “Star Wars” i filmami Kurosawy.

Łukasz Budnik

20 kwietnia 2022

rebel moon 3
REKLAMA

W lipcu zeszłego roku The Hollywood Reporter poinformowało o kolejnym projekcie, pod którym podpisze się Zack Snyder. Będzie to Rebel Moon, oryginalne science fiction, które zostało zainspirowane światem Star Wars i twórczością Akiry Kurosawy.

Podobnie jak zeszłoroczna Armia umarłych, nowy film Snydera powstanie dla Netflixa. Reżyser już od lat planował realizację filmu nawiązującego do Gwiezdnych wojen i kina Kurosawy; w 2013 roku mówiło się o tym, że pracuje nad produkcją osadzoną w świecie stworzonym przez George’a Lucasa, zainspirowaną Siedmioma samurajami. Trzon planowanej wówczas historii zostanie zachowany w przypadku Rebel Moon, do którego Snyder napisał także scenariusz wraz z Shayem Hattenem i Kurtem Johnstadem. Reżyser w ostatnich latach pracował nad budową świata swojego nadchodzącego widowiska i chciałby, żeby było ono początkiem serii.

Historia w Rebel Moon ma skupić się na młodej kobiecie z tajemniczą przeszłością, która poszukuje wojowników na różnych planetach, aby ochronić swoją kolonię przed armią tyrana zwanego Balisarius.

Poniżej pierwsze zdjęcia z planu:

rebel moon plan

rebel moon plan 1

rebel moon plan 2

Główną rolę w Rebel Moon zagra Sofia Boutella. Oprócz niej, w obsadzie są  Charlie Hunnam, Djimon Hounsou, Doona Bae, Ray Fisher, Jena Malone, Staz Nair, E. Duffy, Charlotte Maggi oraz Sky Yang.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA