search
REKLAMA
News

Pierwsze reakcje na zwiastun CRUELLI. “Joker Disneya”

Łukasz Budnik

17 lutego 2021

REKLAMA

Dziś zadebiutował pierwszy zwiastun filmu Cruella, w którym Emma Stone wciela się w rolę słynnej antagonistki ze 101 dalmatyńczyków. W zapowiedzi widzimy, że historia opowie o genezie tej postaci, poczynając od czasów, w którym nie używała jeszcze swojego przydomku i znana była jako Estella. 

Choć zwiastun został przyjęty ciepło, wkrótce po premierze zwiastuna w sieci pojawiły się liczne porównania do Jokera Todda Phillipsa, który z kolei opowiadał genezę słynnego antagonisty Batmana, przedstawionego w filmie jako Arthur Fleck, i pokazywał jego przejście na stronę zła. Cruellę porównuje się nie tylko do Jokera, lecz także do filmów z udziałem Harley Quinn – według widzów postać Emmy Stone mocno kojarzy się z bohaterką graną przez Margot Robbie (choćby ze względu na kolory, które nosi). To wzbudza akurat negatywne reakcje. Na Twitterze czytamy opinie, że Cruella De Mon to nie postać, którą można rewizjonistycznie przedstawić jako charyzmatyczną antybohaterkę, bo u podstaw została w 101 dalmatyńczykach zdefiniowana jako bogata, zła kobieta której nadrzędnym celem jest obdarcie szczeniaczków ze skóry. Poniżej wybrane tweety z sieci:

Cruella trafi do kin 28 maja 2021 roku. Akcja ma dziać się w Londynie i przypadać na lata 70., w czasach gdy rządził punk rock. Poza Stone w filmie zobaczymy Emmę Thompson, Paula Waltera Hausera oraz Joela Frya. Scenariusz do filmu napisał Jez Butterworth (Spectre, Na skraju jutra), a reżyserią zajął się Craig Gillespie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya).

Jakie są wasze refleksje po zwiastunie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA