search
REKLAMA
News

Fani NIKOLAJA COSTER-WALDAUA są rozczarowani, że to nie on zagra Joela w THE LAST OF US

Łukasz Budnik

17 lutego 2021

REKLAMA

W marcu zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że Craig Mazin, twórca uznanego serialu Czarnobyl, połączy siły z Neilem Druckmannem, reżyserem oraz scenarzystą gry, aby wspólnie napisać serialową adaptację gry The Last of Us, przeznaczoną dla HBO. Kilka dni temu media poinformowały, że w rolę Joela wcieli się będący ostatnio u szczytu popularności Pedro Pascal (The MandalorianWonder Woman 1984). Jego ekranową towarzyszkę zagra z kolei Bella Ramsey, znana doskonale fanom Gry o tron, gdzie wcielała się w Lyannę Mormont. 

Choć obsadzenie Pascala spotkało się z pozytywnym odbiorem, część fanów jest rozczarowana, że w roli Joela nie zobaczy Nikolaja Coster-Waldaua, którego najlepiej znamy Gry o tron, gdzie zagrał Jamiego Lannistera. Coster-Waldau był faworytem wielu, szczególnie, że w zeszłym roku pojawił się w filmie The Silencing, gdzie jego wizerunek był zbliżony do bohatera gry. Druckmann wstawił na swojego Twittera fanarta z Pascalem, co spowodowało, że część miłośników gry publicznie wyraziła swój żal. W komentarzach pojawiły się też propozycje, by Coster-Waldau zagrał przynajmniej Tommy’ego – brata Joela.

 

The Last of Us opowiada historię Joela. Mężczyzna żyje w 2033 roku, w postapokaliptycznym świecie opanowanym 20 lat wcześniej przez zmutowane istoty i dostaje zadania przetransportowania Ellie – czternastoletniej dziewczynki, która może być lekarstwem na epidemię – poza strefę kwarantanny. Wspólnie podróżują przez Stany Zjednoczone i polegają na sobie, aby przetrwać. Serial ma pokryć wydarzenia z pierwszej gry i rozszerzyć nieco świat przedstawiony. The Last of Us zdobyło mnóstwo nagród i sprzedało się w nakładzie ponad 17 milionów egzemplarzy. W połowie stycznia podano, że pilot serialowej adaptacji wyreżyseruje Kantemir Bałagow, który ma na koncie takie tytuły, jak Wysoka dziewczyna oraz Bliskość.

Czy według was Coster-Waldau lepiej sprawdziłby się w roli Joela?

Zdjęcie główne: MovieWeb

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA