search
REKLAMA
News

Netflix pokazał pełny zwiastun serialu WIKINGOWIE: WALHALLA

Premierę serialu “Wikingowie: Walhalla” zaplanowano na 25 lutego.

Łukasz Budnik

7 lutego 2022

walhalla
REKLAMA

Netflix udostępnił pełny zwiastun serialu Wikingowie: Walhalla, kontynuacji popularnych Wikingów. Premierę zaplanowano na 25 lutego.

Opis nadchodzącej produkcji brzmi:

“Akcja serialu Wikingowie: Walhalla rozgrywa się tysiąc lat temu i opowiada o niezwykłych przygodach najsłynniejszych wikingów: legendarnego odkrywcy Leifa Erikssona (Sam Corlett), jego zapalczywej i nieustępliwej siostry Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson) oraz ambitnego nordyckiego księcia Haralda Sigurdssona (Leo Suter). Na początku XI wieku napięcie między wikingami i angielskim tronem sięga krwawego zenitu, a wikingowie ścierają się między sobą o to, czy przyjąć chrześcijaństwo, skazując dawne wierzenia na zapomnienie. Troje bohaterów wyrusza w drogę z Kattegat do Anglii i jeszcze dalej, a stawką ich epickiej podróży przez oceany i pola bitewne jest przetrwanie i wieczna chwała.”

Główne role w serialu zagrali Sam Corlett, Frida Gustavsson, Leo Suter, Bradley Freegard i Jóhannes Jóhannesson, a poza nimi w obsadzie są również Laura Berlin, David Oakes, Caroline Henderson, Pollyanna McIntosh i Asbjørn Krogh Nissen.

Producentem wykonawczym, scenarzystą i showrunnerem serialu jest Jeb Stuart. Odcinki reżyserowali Niels Arden Oplev, Stephen St. Leger i Hannah Quinn.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA