search
REKLAMA
News

Petycja o remake finałowego sezonu GRY O TRON wciąż jest aktywna. Przybywa podpisów

“Gra o tron” zakończyła się w 2019 roku.

Łukasz Budnik

5 marca 2022

Gra o tron
REKLAMA

Ostatni sezon Gry o tron jest najsłabiej ocenianym w historii całego serialu. Rozczarowanie fanów było na tyle duże, że w 2019 roku powstała internetowa petycja, by finałowe odcinki zrealizować od nowa – tym razem z “kompetentnymi scenarzystami”. 

Akcja od początku budziła ogromne zainteresowanie. Twórca petycji, Dylan D., zarzucił twórcom serialu – Davidowi Benioffowi i D.B. Weissowi – że bez materiału źródłowego w postaci książek zawiedli jako twórcy historii zapoczątkowanej przez George’a R.R. Martina. Podobne głosy odnaleźć można było w wielu innych miejscach w sieci. Widzowie zarzucali ostatniemu sezonowi brak logiki wydarzeń, pędzenie z akcją na łeb, na szyję i zaprzepaszczenie budowanego przez wiele lat rozwoju postaci. Powstawały również kompilacje sugerujące, że scenariuszem ósmego sezonu rozczarowani byli sami aktorzy występujący w serialu.

Co ciekawe, choć od zakończenia finału wkrótce miną 3 lata, petycja wciąż nie została zapomniana i jest regularnie podpisywana (ostatnio kilka minut temu). W tej chwili zebrano już ponad 1 850 000 podpisów. Petycję można zobaczyć tutaj: KLIK.

game of thrones season 8

Istnienia petycji świadomi są także aktorzy występujący w serialu, choćby Nikolaj Coster-Waldau, który w serialu HBO przez wszystkie sezony wcielał się w Jamiego Lannistera. Aktor nie wyraził poparcia dla tamtego ruchu ze strony fanów, choć przyznawał, że jest nim zafascynowany.

Słyszałem o tym, byłem świadomy że jest petycja o nowe zakończenie – uważałem że było to przezabawne. Sam prawie chciałem ją podpisać! Jasne, tyle osób tego chce, na pewno to zrobimy. Każdy miał swoją opinię. (…) Myślę, że fandom to interesujące zjawisko. Wszyscy chcieli czegoś konkretnego i innego od efektu końcowego. To pewne połączenie. Wyobrażasz sobie zakończenie, ale jeśli jesteś wiernym fanem, czujesz się zły, że w ogóle nastąpiło.

Przypomnijmy, że sam George R.R. Martin wyrażał żal, że fabuła serialu prześcignęła jego książki i był zmartwiony, w jakim kierunku poszedł serial.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA