search
REKLAMA
News

Peter Stormare dzieli się obawami w związku z kontynuacją CONSTANTINE’A. “Może być za późno”

Kontynuację filmu “Constantine” zapowiedziano we wrześniu.

Łukasz Budnik

5 grudnia 2022

constantine
REKLAMA

Constantine z 2005 roku nie zachwycił krytyków i był umiarkowanym sukcesem finansowym (230 milionów dolarów zarobku przy 100 milionach dolarów budżetu), ale ma grono fanów, którzy od lat wyczekiwali ewentualnej kontynuacji. W 2020 roku pojawiły się pogłoski, że sequel powstanie, co rozpaliło wyobraźnię widzów. We wrześniu tego roku kontynuacja została oficjalnie potwierdzona.

Do roli Constantine’a powróci Keanu Reeves, a na stanowisko reżysera Francis Lawrence. Scenariusz napisze Akiva Goldsman, który będzie także producentem, wraz z J.J. Abramsem i Hannah Minghellą. Na temat sequela wypowiedział się Peter Stormare, który w oryginalne wcielił się w postać szatana. Aktor dwa lata temu przyczynił się do pogłosek o kontynuacji, gdy zasugerował, że trwają nad nią prace. Teraz wyraził jednak swój niepokój z nią związany. Stormare przyznał, że od lat wracał w rozmowach do Constantine’a 2 i dodał, że być może za długo zwlekano z realizacją kontynuacji:

Studia są teraz dziwne – jestem pewny, że w sequelu byłoby milion razy więcej efektów specjalnych i wszystkiego. Rozmawiałem z Keanu i mówił, że chciałby, aby kontynuacja była prosta jak oryginał i oparta na bohaterach, nie na efektach specjalnych. (…) Po 10 latach trudno jest doprowadzić do tego, żeby zapłonął ten sam ogień i odtworzyć tę samą formułę. To jest problem z “Constantinem 2” – może być na niego za późno. Byłoby dobrze, gdyby Keanu miał coś do powiedzenia w tej sprawie. Skoro wracają reżyser i scenarzysta, to z pewnymi nowymi twistami może się to udać. Jeśli jednak zrobimy to na zasadzie “bum, trach”, to nie zadziała. Nikt nie chce oglądać czegoś takiego.

3 constantine reeves warner

Stormare dodał, że świetnym przykładem sequela, który powstał zbyt późno, jest trzecia część Ojca chrzestnego i że zasadniczo powinno się kuć żelazo, póki gorące. Przyznał też, że gdy obejrzał czwartego Matrixa poczuł, że zbyt wiele lat minęło nim zdecydowano się go zrealizować.

Czekamy na dalsze informacje dotyczące drugiej części Constantine’a.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA