search
REKLAMA
News

Paul Walter Hauser broni filmu CRUELLA i komentuje negatywne recenzje krytyków

Hauser wciela się w filmie w Horace’a.

Łukasz Budnik

31 maja 2021

cruella 1
REKLAMA

Od piątku na ekranach polskich kin oglądać można Cruellę, film opowiadający o genezie tytułowej postaci znanej ze 101 dalmatyńczyków. Choć większość recenzji produkcji z Emmą Stone w roli tytułowej jest pozytywna, nie obyło się także bez głosów krytyki. Dotyczący ona między innymi tonu filmu i faktu, że w oryginalnej animacji tytułowa bohaterka chciała zabić zwierzęta i obedrzeć je ze skóry, aby zrobić futro, tymczasem w Cruelli jest protagonistką. 

W obronie filmu stanął Paul Walter Hauser, wcielający się w filmie w Horace’a, włamywacza, który zna się z Cruellą od dzieciństwa. Zapytany w jednym z wywiadów o negatywną opinię Vanity Fair, do której odniósł się na Twitterze, aktor odpowiedział:

Przeczytałem tę recenzję, może jako jedną z sześciu. Krytyk zdawał się bawić swoją złośliwością i zabawą słowem, zamiast rozbierać film na czynniki pierwsze. To było słabe, więc stanąłem w obronie mojego filmu. Uważam, że wyszedł nam świetnie. Być może nie jest dla wszystkich, ale jest w nim znacznie więcej świetnych rzeczy niż tych, które nie wyszły.

Hauser dodał, że być może krytycy niewłaściwie patrzą na Cruellę.

Jeśli masz poczucie, że nie podobały ci się dwie rzeczy, ale innych pięć wyszło znakomicie, nie możesz mówić ludziom, żeby nie oglądali filmu. To absurd. Tak jakbyś mówił ci, żebyś nie jadł w danej restauracji, bo nie podobał mi się papier toaletowy, a moja kelnerka była nieatrakcyjna. Spytałbyś raczej, jak smakował mi kurczak. Tak postrzegam krytykę filmu. (…) Ludzie twierdzą, że to ostry i mroczny film. Wcale tak nie jest. Nie oglądasz psów przerabianych na futra. To mieszanka akcji, przygody, kryminału i komedii, z mnóstwem serca. Jeśli nie lubisz Emmy Stone i Emmy Thompson, prawdopodobnie powinieneś sprawdzić, czy wszystko z tobą w porządku.

Aktualnie w serwisie Rotten Tomatoes zarejestrowano 270 recenzji Cruelli, a 73% z nich to oceny pozytywne – średnia nota wynosi 6,6/10.

Byliście już na Cruelli? Jak wam się podobała?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA