search
REKLAMA
News

Paul Mescal na zdjęciach z planu GLADIATORA 2. Trwają dokrętki

“Gladiator 2” ma zadebiutować w tym roku.

Łukasz Budnik

13 czerwca 2024

REKLAMA

Na ten rok zaplanowana jest premiera kontynuacji Gladiatora Ridleya Scotta. Główną rolę zagra Paul Mescal, a z projektem są też związani m.in. Pedro Pascal, Denzel Washington i Connie Nielsen, która powtarza rolę z oryginału. Trwają właśnie dokrętki, a do sieci trafiły zdjęcia, na których widać Mescala w kostiumie.

Jak informowało wcześniej The Hollywood Reporter, Gladiator 2 mógł kosztować nawet 310 mln dolarów (przy czym źródła studia Paramount utrzymują, że koszt netto wyniósł 250 mln dolarów przy 49 dniach zdjęciowych). Jedno ze źródeł THR stwierdziło, że nad budżetem przestano panować. Część kosztów wynikła ze strajków – zamknięcie planu powodowało 600 tysięcy straty tygodniowo. Dla porównania, budżet pierwszej części to 100 mln dolarów.

Podczas tegorocznego CinemaCon widzom pokazano zapowiedź filmu, a do sieci trafił jej opis. W tekście THR znajdziemy następujące informacje:

W materiale okazuje się, że Mescal gra gladiatora (prawdopodobnie nie siostrzeńca Komodusa, jak było przekazywane). Jego bohater walczy z morderczymi małpami i żołnierzem na nosorożcu. W pewnym momencie koloseum wypełnione jest wodą i toczy się bitwa na statkach. (…) Bohater Mescala inspiruje się Maximusem Russella Crowe’a. “Pamiętam ten dzień. Nigdy go nie zapomnę. Niewolnik mógł zemścić się na cesarzu. Mógł poczuć sprawiedlwość na arenie”.

Pedro Pascal ma wcielić się w wojskowego, który nie chce wysyłać młodych Rzymian na wojnę, za co zostaje skazany na bycie gladiatorem. Za to Washington prawdopodobnie wciela się w postać, która natchnie Mescala do rewolucji. “Jedną prawdą w Rzymie jest prawo najsilniejszych”.

Nowy film zadebiutuje planowo 22 listopada 2024 roku.

Oprócz wspominanych już aktorów, w Gladiatorze 2 wystąpili także Fred Hechinger, May Calamawy („Moon Knight”) oraz Joseph Quinn. Scenariusz napisał David Scarpa.

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA