search
REKLAMA
News

Jonathan Majors dostanie nagrodę za wytrwałość podczas Hollywood Unlocked Impact Awards

W grudniu Jonathan Majors został uznany za winnego dwóch czynów w postaci nękania i lekkomyślnej napaści.

Łukasz Budnik

13 czerwca 2024

REKLAMA

W grudniu Jonathan Majors został uznany za winnego dwóch czynów w postaci nękania i lekkomyślnej napaści na byłą dziewczynę Grace Jabbari. Aktor nie przyznał się do winy, a później udzielił wywiadu, w którym przedstawił swoją perspektywę na sprawę. 

Były odtwórca roli Kanga w MCU podtrzymywał, że nigdy nie skrzywdził Jabbari i że to nie z jego winy doznała uszczerbku na zdrowiu w postaci kontuzji palca i rozcięcia za uchem; nie jest jednak w stanie powiedzieć, z jakiego powodu miała te zranienia. Podczas procesu obrona aktora utrzymywała, że to Jabbari była agresorem w dniu, w którym aresztowano Majorsa. On sam też utrzymuje, że nie czuje się odpowiedzialny za tamtą sytuację, a żałuje jedynie, że wcześniej nie zakończył swojego związku z Jabbari. “Nie jestem odpowiedzialny za jej zranienia. Źle obszedłem się z jej sercem, nie z jej ciałem. Moje ręce nigdy nie uderzyły kobiety”.

W kwietniu Majors poznał wymiar kary w związku z procesem zakończonym w grudniu, gdzie groził mu rok więzienia. Okazuje się, że aktor uniknie osadzenia za kratami – w ramach interwencji musi ukończyć trwający 52 tygodnie program na temat przemocy domowej i uczęszczać osobiście na sesje w Los Angeles. Ma też uczęszczać na terapię i zdawać raporty ze swoich postępów. Otrzymał też zakaz kontaktowania się z Jabbari. W związku z wyrokiem w zawieszeniu, jeśli któryś z warunków zostanie naruszony, lub Majors dokona przestępstwa, grozi mu pobyt w więzieniu. Jabbari na sali sądowej utrzymywała, że Majors nie żałuje swojego czynu i że będzie krzywdzić inne kobiety.

Teraz do sieci trafiła informacja, że Majors otrzyma “nagrodę za wytrwałość” podczas Impact Awards organizowanych przez Hollywood Unlocked , które honorują wkład w społeczność czarnoskórych. Nagroda ta jest przyznawana osobom, które “pokazały, że pomimo przeciwności nadal aspirują do tego, żeby inspirować”. Majors otrzyma statuetkę 21 czerwca. Nie będzie to jego pierwsze publiczne pojawienie się w ostatnich miesiącach, ale być może aktor wykorzysta okazję, by odnieść się do swojej sytuacji.

W komentarzach do tej informacji w mediach społecznościowych pojawiają się pytania typu: “Czy to żart?”.

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA