search
REKLAMA
News

PAUL HAGGIS został aresztowany. Reżyser “Miasta gniewu” z zarzutem napaści seksualnej

Paul Haggis otrzymał Oscara za scenariusz “Miasta gniewu”.

Łukasz Budnik

20 czerwca 2022

haggis 1
REKLAMA

Jak informują amerykańskie media, na południu Włoch aresztowany został scenarzysta i reżyser Paul Haggis. Postawiono mu zarzuty napaści seksualnej, która skończyła się obrażeniami ciała. Oskarżenia wniosła młoda kobieta spoza Włoch, która utrzymuje, że Haggis przez dwa dni zmuszał ją do uprawiania seksu.

Zdarzenie miało mieć miejsce w miejscowości Ostuni, gdzie Haggis przybył, aby udzielać wykładów na filmowym wydarzeniu Allora Fest. Twórca przebywa aktualnie w areszcie, a przedstawiciele festiwalu od razu zerwali z nim wszelkie stosunki i wyrazili wsparcie dla kobiety, która miała zostać pokrzywdzona. W oświadczeniu napisali, że założeniami festiwalu są równość i solidarność. Według policyjnych raportów, Haggis zabrał domniemaną ofiarę na lotnisko i zostawił ją tam w piątkowy poranek, pomimo jej złego stanu fizycznego i psychicznego. Tam kobietą mieli zająć się pracownicy lotniska i straż graniczna, która zabrała ją na posterunek policji, a później do szpitala.

haggis 1

W sprawie wypowiedziała się prawniczka Haggisa, Priya Chaudry, która powiedziała, że nie może dyskutować o dowodach, ale wierzy, że zarzuty zostaną oddalone, a Haggis jest niewinny i skłonny do współpracy. To nie pierwszy raz, gdy twórca zostaje oskarżony o przestępstwa seksualne; w 2018 roku Haleigh Breest oskarżyła go o gwałt, którego miał na niej dokonać w 2013 roku. Jej oskarżenie skłoniło trzy inne kobiety do wyznania, że Haggis je molestował. On sam zaprzeczał wszelkim oskarżeniom.

Haggis ma na koncie m.in. scenariusze do Za wszelką cenę oraz Miasta gniewu. Ten ostatni także wyreżyserował, a sam film otrzymał Oscara w najważniejszej kategorii. Z kolei sam Haggis otrzymał statuetkę za scenariusz. Twórca pisał też scenariusze do Casino Royale oraz Quantum of Solace.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA