search
REKLAMA
News

Oskarżycielka HARVEYA WEINSTEINA stworzyła pierwszy MUSICAL w nurcie ruchu #MeToo

Weronika Lipińska

24 listopada 2020

harvey weinstein
REKLAMA

Louisette Geiss jest byłą aktorką i jedną z pierwszych kobiet, które publicznie oskarżyły Harveya Weinsteina o wykroczenia seksualne. Niedawno połączyła siły z jednymi z najbardziej znanych postaci amerykańskiego środowiska teatralnego i przemysłu muzycznego, żeby stworzyć pierwszy musical w nurcie ruchu #MeToo. Gdyby Broadway nie był zamknięty od marca, być może The Right Girl już dawno zebrałby recenzje i opinie nowojorskiej publiczności.

Geiss, która miała na swoim koncie głównie małe role telewizyjne, m.in w serialach Dwóch i pół i Diabli nadali, wystąpiła przeciw Weinsteinowi w 2017 roku. Oświadczyła, że producent udaremnił jej karierę scenariopisarską po tym, jak odrzuciła jego ordynarne zaloty seksualne. Ponoć podczas Festiwalu Filmowego Sundance Weinstein zaprosił ją do swojego biura w hotelu pod pretekstem omówienia scenariusza, który napisała. Kiedy zostali sami, producent rozebrał się i zaczął masturbować. Geiss uciekła z pokoju i wkrótce odeszła z branży.

Przy The Right Girl Geiss jest współautorką tekstów i producentką. Współpracuje m.in. z pięciokrotną laureatką nagrody Tony, reżyserką teatralną i choreografką Susan Stroman oraz wielokrotnie nominowaną do Oscara laureatką nagród Grammy i Emmy, autorką piosenek Diane Warren. W oficjalnym synopsisie musicalu czytamy:

Całe życie Eleanor Stark do tego zmierzało: jej pierwszy dzień jako dyrektor kreatywna w legendarnym studiu filmowym Ambrosia Productions. W miarę jak Eleanor wznosi się na szczyt swoich możliwości, pracując ramię w ramię z najbardziej szanowanymi mężczyznami w branży, dowiadujemy się, że jeden z nich przez cały ten czas molestował kobiety. Jaką rolę odgrywa Eleonor w historii najpilniej strzeżonej tajemnicy Hollywood?

Oficjalnie to nie jest historia o Harveyu Weinsteinie, a fikcyjny oprawca uosabia wielu drapieżników seksualnych u władzy w show biznesie.

REKLAMA