search
REKLAMA
News

Orange Is The New Black. Serial w rękach hakerów

Berenika Kochan

2 maja 2017

REKLAMA

Czy ktoś jeszcze z niecierpliwością będzie wyczekiwał 9 czerwca? Jak co roku w przedsionku lata odbędzie się premiera kolejnego sezonu netfliksowskiego Orange Is the New Black. W 2017 jednak jakby już miała miejsce… 10 z 13 odcinków serialu o osadzonych w Litchfield kobietach wykradł i umieścił w sieci haker, posługujący się pseudonimem thedarkoverlord.

Orange Is the New Black to przebój wykreowany przez Jenji Kohan, autorkę komediowej Trawki. Opowiada historię więźniarek, odbywających karę w amerykańskim ośrodku o średnim rygorze – na terenie placówki panie mogą parać się różnymi pracami, uczęszczają ponadto na wieczory filmowe, a wielu udaje się ukrywać kontrabandę. Nie jest jednak tak wesoło. Z sezonu na sezon w Litchfield pojawia się coraz więcej szaleństwa, okrucieństwa, krwi i śmierci. Komu podoba się OItNB, za mało mu jednak surowego, bezwzględnego, więziennego klimatu, polecam australijski Wentworth. Więcej “mięsa”.

Wracając do tematu. Jako że 10 z 13 (prócz finałowych) odcinków od kilku dni znajduje się w sieci, Netflix widać nie spełnił żądań złodziejaszka. The darkoverlord w taki sposób zwrócił się do firmy:

Netliksie, to nie musiało skończyć się w taki sposób. Stracicie o wiele więcej pieniędzy, niż gdybyście przyjęli naszą niewymagającą ofertę.

Internetowa wypożyczalnia komentuje:

Jesteśmy świadomi sytuacji. Pośrednik produkcji, z którego usług korzysta wiele najważniejszych studiów telewizyjnych, miał problemy z zapewnieniem bezpieczeństwa. Odpowiednie służby działają już przy sprawie.

The darkoverlord zaś grozi (obiecuje?), że w jego rękach znajdują się inne czekające na emisję tytuły, stanowiące własność stacji Fox, ABC, National Geographic i IFC.

Czy fani Orange Is the New Black wytrzymają ponad miesiąc wiedząc, że w internecie znajdą świeżutkie odcinki 5. sezonu? A może to akcja promocyjna Netfliksa, który w czerwcu jak oka w głowie będzie strzegł finałowych trzech, zwabiając miłośników serialu do kupienia subskrypcji?

Przypomnę tylko, że sezon 4. zakończył się śmiercią jednej z najsympatyczniejszych bohaterek i zawieszeniem akcji w najbardziej interesującym momencie.

 

REKLAMA