search
REKLAMA
News

OFICJALNIE: Powstaje czwarty MATRIX, Keanu Reeves powtórzy rolę Neo

Łukasz Budnik

20 sierpnia 2019

matrix 1
REKLAMA

Jak informuje portal “Variety”, sprawdzają się wcześniejsze doniesienia o realizacji czwartego Matrixa. Nowa odsłona serii powstanie według scenariusza i w reżyserii Lany Wachowski, a swoje role powtórzą Keanu Reeves (Neo) i Carrie-Anne Moss (Trinity).

Studio Warner Bros. już kilka lat przymierzało się do realizacji kolejnej części hitu sprzed 20 lat (cała trylogia zarobiła ponad 1,6 miliarda dolarów na całym świecie). Na poważnie o czwartym Matriksie zaczęło się mówić kilka miesięcy temu, gdy studio otrzymało scenariusz, a Keanu Reeves wyraził chęć powrotu do roli, zachęcony udziałem Wachowskiej w projekcie. Reprezentant Warner Bros. stwierdził:

Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani powrotem do “Matrixa” wraz z Laną. To prawdziwa wizjonerka i kreatywny filmowiec. Cieszy nas, że to właśnie ona pisze, reżyseruje i produkuje nowy rozdział uniwersum “Matrixa”.

Według źródeł produkcja filmu ma ruszyć w 2020 roku. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie fabuła nowej części i w jakim czasie będzie mieć miejsce – te informacje zaczną pewnie spływać już wkrótce. Sama Lana Wachowski powiedziała, że cieszy ją powrót bohaterów “Matrixa” do jej życia i że jest wdzięczna, że znów może pracować ze swoimi wspaniałymi przyjaciółmi.

Jak podoba się wam ta informacja?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA