search
REKLAMA
News

SPIDER-MAN nie będzie już częścią MCU? Problemy na linii Disney-Sony

Łukasz Budnik

20 sierpnia 2019

spider man homecoming
REKLAMA

Fatalna wiadomość dla fanów MCU i Spider-Mana w wykonaniu Toma Hollanda. Jak donosi portal “Deadline”, Sony nie może dojść do porozumienia z Marvel Studios w sprawie warunków finansowych, na jakich miałyby powstawać kolejne filmy z Pająkiem. Jeśli negocjacje nie zakończą się pomyślnie, Kevin Feige nie będzie już produkować kolejnych przygód Spider-Mana, a słynny superbohater zakończy żywot w MCU.

“Deadline” podkreśla, że obie strony odmówiły komentarza w tej sprawie, a sama wieść nie jest jeszcze oficjalna. Disney chciał, by kolejne filmy o Spider-Manie finansowane były w systemie 50/50, Sony zaś zależy na tym, by utrzymać obecne warunki, na mocy których otrzymuje 5% dochodów z pierwszego dnia wyświetlania. Na tę propozycję Disney przystać nie chce. Według “Deadline” w Sony stwierdzono, że poradzą sobie bez Kevina Feige.

Informacja gruchnęła w najmniej spodziewanym momencie – jeszcze dziś rano pisaliśmy o tym, że Spider-Man: Powrót do domu ponownie trafi do kin (z dodatkowym materiałem), a sam film jest już najbardziej dochodową produkcją Sony.

Według portalu “Variety” jedno ze źródeł donosi, że wciąż jest szansa na porozumienie pomiędzy Sony a Marvel Studios. “The Hollywood Reporter” informuje jednak, że Marvel i Sony rzeczywiście kończą współpracę. 

W produkcji są ponoć jeszcze dwa filmy z Tomem Hollandem w roli Spider-Mana i Jonem Wattsem na reżyserskim stołku – w tej sytuacji nie wiadomo jednak, czy wejdą one w skład kinowego uniwersum Marvela.

Pozostaje czekać na komentarze którejś ze stron… 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA