search
REKLAMA
News

Nowy zwiastun filmu OSTATNIEJ NOCY W SOHO z Anyą Taylor-Joy

“Ostatniej nocy w Soho” zadebiutuje 22 października.

Łukasz Budnik

8 września 2021

REKLAMA

Na 22 października 2021 roku planowana jest kinowa premiera filmu Ostatniej nocy w Soho, którego reżyserem jest Edgar Wright, twórca m.in. Baby Driver. Główne role grają Thomasin McKenzie (Jojo Rabbit) oraz Anya Taylor-Joy. Poza nimi w obsadzie są Matt Smith, Michael Ajao, Synnøve Karlsen, Diana Rigg, Terence Stamp i Rita Tushingham. Kilka dni temu pierwszy pokaz produkcji odbył się na festiwalu w Wenecji, a dziś do sieci trafił nowy zwiastun.

Opis filmu brzmi:

W 2019 roku Eloise (McKenzie), młoda kobieta ze wsi, przybywa do Londynu aby realizować swoją pasję – projektowanie mody. Nie idzie za dobrze. Tymczasem w 1965 wokalistka Sandy (Taylor-Joy) w podobny sposób odkrywa, że ulice miasta, rzekomo pokryte złotem, mogą pochłonąć cię w całości.

W opiniach  krytyków pojawiają się zdania, że Ostatniej nocy w Soho to powiew świeżości w gatunku i urzekająca oda do Londynu z lat 60., a Wright udowadnia, że potrafi zadbać zarówno o stylistykę, jak i stronę techniczną. Reżyser udanie nawiguje pomiędzy dwoma epokami i zmienia tonację filmu, w czym pomaga mu świetny zespół aktorski. Nie wszystkim spodobała się jednak narracja filmu – w negatywnych opiniach czytamy głównie zarzuty o nieudanej strukturze produkcji i scenariuszu, który wypala się przed trzecim aktem. Wszystkie dotychczasowe recenzje zebrano tutaj.

Jesteście zainteresowani tym projektem?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA