search
REKLAMA
News

MICHAEL B. JORDAN wyreżyseruje kolejną część CREEDA. Wyznaczono datę premiery

Łukasz Budnik

11 marca 2021

creed ii
REKLAMA

Plotki, że Michael B. Jordan wyreżyseruje kolejną część serii Creed (gdzie wciela się w tytułową rolę) krążyły już od zeszłego roku, w końcu jednak otrzymaliśmy ich potwierdzenie. Aktor po raz pierwszy w karierze stanie za kamerą i przygotuje trzecią odsłonę opowieści o swoim bohaterze. 

Pierwszego Creeda (2015) wyreżyserował Ryan Coogler – fabuła skupiała się na Adonisie, synu Apolla Creeda znanego z filmów o Rockym. Młody bokser trafił właśnie pod skrzydła Balboy. Sylvester Stallone wrócił do kultowej roli i otrzymał za swój występ Złoty Glob oraz nominację do Oscara. Kontynuacja Creeda trafiła do kin w roku 2018, a wyreżyserował ją Steven Caple Jr.

Michael B. Jordan skomentował nowe wieści:

Reżyseria zawsze była moją aspiracją, ale musiało się to dobrze zgrać w czasie. “Creed III” to dobry moment – przypadł na czas w moim życiu, gdy jestem wystarczająco pewny samego siebie, dojrzewam osobiście i rozwijam się zawodowo oraz uczę się od wielkich, takich jak Ryan Coogler, ostatnio Denzel Washington i innych wspaniałych reżyserów których szanuję (…). Ta seria i konkretne motywy w “Creedzie III” są dla mnie mocno osobiste. Czekam, by podzielić się z wami kolejnym rozdziałem historii Adonisa Creeda, czując odpowiedzialność bycia reżyserem.

Szczegóły fabuły są jeszcze nieznane. Wiadomo, że scenariusz napiszą Keenan Coogler i Zach Baylin na podstawie zarysu historii od Ryana Cooglera, a do swoich ról powrócić mają także Tessa Thompson i Phylicia Rashad. Na tę chwilę udział Stallone’a nie jest potwierdzony – aktor zapowiadał jednak, że swoją przygodę z serią zakończył na Creedzie II. Według producentów filmu, wizja Jordana na nowy sequel jest niezwykle ekscytująca.

Premiera Creeda III jest zaplanowana na 23 listopada 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA