search
REKLAMA
News

Nowy odcinek THE MANDALORIAN ma pewne powiązanie z BRUCE’EM LEE

Łukasz Budnik

28 listopada 2020

REKLAMA

Wczorajszy odcinek The Mandalorian jest kolejnym rozdziałem serialu, który został znakomicie przyjęty przez widzów. Pod kilkoma względami to wyjątkowa odsłona przeboju platformy Disney+ – po raz pierwszy mamy w niej okazję zobaczyć Ahsokę Tano w wersji aktorskiej (gra ją Rosario Dawson) i dowiadujemy się kilku interesujących faktów na temat Baby Yody. Odcinek kryje w sobie jeszcze jedną ciekawostkę.

Uwaga na spoilery!

Główną antagonistką odcinka jest Morgan Elsbeth, która urzęduje na planecie Corvus, gdzie więzi mieszkańców i zbiera surowce na odbudowę imperialnej floty. Jednocześnie posiada ona informacje, których potrzebuje Ahsoka, z którą ostatecznie ściera się w finałowym pojedynku. W Elsbeth wciela się  Diana Lee Inosanto. To nie tylko aktorka, lecz także kaskaderka, choreografka walk oraz mistrzyni sztuk walki. Nie jest zaskoczeniem, że poświęciła karierę tej dziedzinie – jest bowiem córką chrzestną Bruce’a Lee, z którym jej ojciec – Dan Inosanto – wspólnie trenował. Pojawiał się też w niewielkich rolach w filmach i serialach z udziałem tragicznie zmarłego gwiazdora.

Diana Lee Inosanto jest zachwycona, że mogła wziąć udział w tworzeniu odcinka, jest bowiem fanką Star Wars. Na Instagramie napisała:

Jestem zachwycona, że planety i gwiazdy mi sprzyjają i że mogłam się wyrazić jako aktorka… artystka. Ekscytuje mnie ten znaczący odcinek (długo musiałam utrzymać ten trudny i wspaniały sekret). Jestem wdzięczna i zaszczycona możliwością pracy z tą wspaniałą obsadą i ekipą. Będąc całe życie fanką “Star Wars”, wypłakałam morze łez szczęścia (rozmiaru planety Kamino). Spełniło się marzenie z dzieciństwa! Czuję esencję wdzięczności. Niech Moc będzie z wami!

Co ciekawe, odcinek został wyemitowany dokładnie w 80. rocznicę narodzin Bruce’a Lee. Ostateczny los Elsbeth jest nieznany, niewykluczone więc, że jeszcze zobaczymy ją w serialu. Póki co wspomniała o innej postaci, którą doskonale kojarzą fani seriali animowanych i książek z uniwersum Star Wars – admirała Thrawna.

Fotka główna: Movie Web

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA