search
REKLAMA
News

Nowy odcinek THE MANDALORIAN ma pewne powiązanie z BRUCE’EM LEE

Łukasz Budnik

28 listopada 2020

bruce lee mandalorian
REKLAMA

Wczorajszy odcinek The Mandalorian jest kolejnym rozdziałem serialu, który został znakomicie przyjęty przez widzów. Pod kilkoma względami to wyjątkowa odsłona przeboju platformy Disney+ – po raz pierwszy mamy w niej okazję zobaczyć Ahsokę Tano w wersji aktorskiej (gra ją Rosario Dawson) i dowiadujemy się kilku interesujących faktów na temat Baby Yody. Odcinek kryje w sobie jeszcze jedną ciekawostkę.

Uwaga na spoilery!

Główną antagonistką odcinka jest Morgan Elsbeth, która urzęduje na planecie Corvus, gdzie więzi mieszkańców i zbiera surowce na odbudowę imperialnej floty. Jednocześnie posiada ona informacje, których potrzebuje Ahsoka, z którą ostatecznie ściera się w finałowym pojedynku. W Elsbeth wciela się  Diana Lee Inosanto. To nie tylko aktorka, lecz także kaskaderka, choreografka walk oraz mistrzyni sztuk walki. Nie jest zaskoczeniem, że poświęciła karierę tej dziedzinie – jest bowiem córką chrzestną Bruce’a Lee, z którym jej ojciec – Dan Inosanto – wspólnie trenował. Pojawiał się też w niewielkich rolach w filmach i serialach z udziałem tragicznie zmarłego gwiazdora.

Diana Lee Inosanto jest zachwycona, że mogła wziąć udział w tworzeniu odcinka, jest bowiem fanką Star Wars. Na Instagramie napisała:

Jestem zachwycona, że planety i gwiazdy mi sprzyjają i że mogłam się wyrazić jako aktorka… artystka. Ekscytuje mnie ten znaczący odcinek (długo musiałam utrzymać ten trudny i wspaniały sekret). Jestem wdzięczna i zaszczycona możliwością pracy z tą wspaniałą obsadą i ekipą. Będąc całe życie fanką “Star Wars”, wypłakałam morze łez szczęścia (rozmiaru planety Kamino). Spełniło się marzenie z dzieciństwa! Czuję esencję wdzięczności. Niech Moc będzie z wami!

Co ciekawe, odcinek został wyemitowany dokładnie w 80. rocznicę narodzin Bruce’a Lee. Ostateczny los Elsbeth jest nieznany, niewykluczone więc, że jeszcze zobaczymy ją w serialu. Póki co wspomniała o innej postaci, którą doskonale kojarzą fani seriali animowanych i książek z uniwersum Star Wars – admirała Thrawna.

Fotka główna: Movie Web

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA