search
REKLAMA
News

ANGELINA JOLIE oskarża Brada Pitta o napaść. “Dusił własne dziecko”

Angeline Jolie złożyła kontrpozew, w którym czytamy o incydencie z 2016 roku.

Łukasz Budnik

5 października 2022

REKLAMA

Wcześniej w tym roku Brad Pitt złożył pozew przeciwko Angelinie Jolie, swojej byłej żonie, w którym oskarżył ją o złamanie praw umownych po tym, jak sprzedała bez jego wiedzy połowę winiarni Château Miraval. Aktorka złożyła teraz kontrpozew, w którym jej prawnicy twierdzą, że Jolie dokonała sprzedaży po tym, jak Pitt zarządził, że podpisze ona umowę, na mocy której nie będzie mogła mówić poza sądem o psychicznej i fizycznej przemocy stosowanej przez aktora.

W kontrpozwie czytamy o zdarzeniu z 2016 w prywatnym samolocie. Prawnicy Jolie piszą o tym, że Pitt przyduszał jedno z dzieci, a drugie uderzył w twarz, z kolei samą Jolie złapał za ramiona i pchnął na ścianę łazienki. Wcześniej miał oskarżyć żonę, że jest zbyt uległa wobec swoich dzieci.

Gdy jedno z dzieci zaczęło głośno bronić Jolie, Pitt rzucił się na nie, a Jolie złapała go od tyłu, żeby go powstrzymać. Pitt rzucił się do tyłu na siedzenia samolotu, czym uszkodził plecy i łokieć Jolie. Dzieci pospieszyły na pomoc i próbowały się chronić. Zanim wszystko się skończyło, Pitt dusił jedno z dzieci, a drugie uderzył w twarz. Niektóre z dzieci prosiły, żeby przestał. Wszyscy się bali. Płakano.

W dalszej części pozwu można przeczytać, że po tej sytuacji Jolie zorganizowała sobie osobny transport do hotelu, a gdy przebudziła Pitta, żeby mu to powiedzieć, Pitt znowu na nią nakrzyczał i popchnął ją. Już w 2016 roku Jolie anonimowo przekazała sprawę FBI, jednak agent, który zajmował się sprawą, doszedł do wniosku, że Pittowi nie zostaną postawione zarzuty. O raporcie FBI pisano już w zeszłym roku, gdy jego szczegóły trafiły do sieci. Teraz, gdy Jolie oficjalnie złożyła pozew, prawnik aktorki twierdzi, że były wówczas podstawy, by oskarżyć Pitta o przestępstwo federalne.

Pitt w 2019 roku opowiadał, że po tym, jak Jolie złożyła pozew o rozwód, zaczął chodzić na spotkania AA i teraz żyje w trzeźwości. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA