search
REKLAMA
News

Nowe zdjęcia z planu THE NORTHMAN, kolejnego filmu twórcy LIGHTHOUSE

Łukasz Budnik

22 sierpnia 2020

REKLAMA

W październiku zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że Robert Eggers – twórca Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Lighthouse ma już wyznaczony nowy projekt. Będzie to Northman, osadzony na przełomie X wieku film zemsty o Wikingach.

Kilka miesięcy temu operator Jarin Blaschke, który współpracował z Eggersem przy jego poprzednich dziełach, powiedział że to większa produkcja niż dotychczas – kino zemsty o Wikingach, mroczne i brutalne. Sam Eggers sugerował, że Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii oraz Lighthouse są jego próbą nawiązania kontaktu z folkową kulturą z przeszłości i stanowią próbę stworzenia nowych opowieści rodem z Nowej Anglii, będąc tym samym w pewien sposób połączone. Wygląda na to, że tę swoistą trylogię dopełni Northman.

Do sieci trafiły zdjęcia z planu filmu, dzięki którym dowiemy się, jak wygląda scenografia.

Eggers napisał scenariusz wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. Na Islandii ma zresztą być osadzona akcja filmu. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak Nicole Kidman, Alexander Skarsgård (jako książę, który chce pomścić ojca), Anya Taylor-Joy, Bill Skarsgård i Willem Dafoe. Do aktorów dołącza też Björk, która ma ponoć zagrać wiedźmę. Produkuje Lars Knudsen, który stał też za Midsommar oraz Dziedzictwem Ariego Astera. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA