search
REKLAMA
News

Nowe zdjęcia z planu filmu INDIANA JONES 5. Twórcy wprowadzą podróże w czasie?

Premiera filmu “Indiana Jones 5” zaplanowana jest na 29 lipca 2022.

Łukasz Budnik

16 października 2021

REKLAMA

Trwają prace na planie kolejnej odsłony serii Indiana Jones. W kwietniu do obsady dołączyła Phoebe Waller-Bridge, która zagra główną rolę żeńską, oraz Mads Mikkelsen, który według plotek wcieli się w nazistę zwerbowanego przez NASA w latach 60. Do sieci trafiły zdjęcia z planu, na których zobaczymy Harrisona Forda, Waller-Bridge, oraz… Rzymian.

Szczegóły fabuły nie są jeszcze znane, ale plotki mówią o tym, że w nowej części przygód archeologa pojawi się wątek podróży w czasie. Miałyby to potwierdzać zdjęcia przedstawiające Rzymian. Nie wszyscy komentujący w sieci wierzą jednak, że twórcy rzeczywiście postanowili przenieść Indianę w przeszłość – sugerują, że Rzymianie pojawią się w sekwencji retrospekcji ukazującej genezę artefaktu poszukiwanego w filmie. Przypomnijmy, że na wcześniejszych zdjęciach z planu widzieliśmy także nazistów. Wprowadzenie podróży w czasie nie byłoby oczywiście pierwszym fantastycznym elementem w serii – Indiana poszukiwał już Arki Przymierza i Świętego Graala, był świadkiem magicznych rytuałów i spotkał kosmitów.

Poniżej nowe fotki:

Przypomnijmy, że Steven Spielberg nie wyreżyseruje Indiany Jonesa 5 – będzie jednak producentem i jest zaangażowany w projekt. Na stanowisku reżysera pojawi się za to James Mangold (Spacer po linieLogan). Na stanowisko kompozytora powróci John Williams.

Premiera Indiany Jonesa 5 zaplanowana jest na 29 lipca 2022. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA