search
REKLAMA
News

Nie żyje OLIVIA NEWTON-JOHN. Gwiazdę “Grease” pożegnał m.in. John Travolta

Olivia Newton-John zmarła w wieku 73 lat.

Łukasz Budnik

9 sierpnia 2022

REKLAMA

W wieku 73 lat, po walce z rakiem piersi, 8 sierpnia zmarła Olivia Newton-John, aktorka i piosenkarka, która zasłynęła filmem Grease i takimi singlami, jak I Honestly Love YouPhysical czy You’re the One That I Want śpiewane wspólnie z Johnem Travoltą. Śmierć Newton-John potwierdził jej mąż John Easterling.

Mężczyzna poinformował, że aktorka i wokalistka odeszła w spokoju i otoczona rodziną oraz przyjaciółmi. Easterling nazwał Newton-John symbolem triumfu i nadziei, którym stała się podczas jej walki z rakiem. Wspomniał też o funduszu fundacji aktorki poświęconej badaniom nad rakiem.

Newton-John urodziła się 26 września 1948 roku. W wieku 14 lat stworzyła swoją grupę muzyczną, a w 1971 roku wydała pierwszy album. Trzy lata później reprezentowała Wielką Brytanię na Eurowizji. W 1978 na ekrany trafiło Grease, a widzowie mogli posłuchać też płyty Newton-John zatytułowanej Totally Hot, która zyskała status podwójnej platyny. Dwa lata później aktorka wystąpiła w Xanadu, a 1983 roku raz jeszcze zagrała z Johnem Travoltą, tym razem w filmie W swoim rodzaju. W kolejnych latach pojawiała się m.in. w Sordid Lives oraz filmach telewizyjnych i serialach, w tym Glee. Jeszcze w 2017 roku koncertowała. Łącznie nagrała kilkanaście albumów, które sprzedały się w nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy.

Newton-John pożegnał na Instagramie John Travolta, pisząc:

Najdroższa Olivio, uczyniłaś nasze życia lepszymi. Twój wpływ na nas był niesamowity. Bardzo cię kocham. Jeszcze się zobaczymy i znów będziemy razem. Twój na zawsze od momentu, gdy cię zobaczyłem. Twój Danny, twój John!

Aktorkę pożegnały także inne gwiazdy Hollywood, m.in. reżyser Grease Randal Kleiser, który stwierdził, że była jedyna w swoim rodzaju i zawsze będzie za nią tęsknić. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA