search
REKLAMA
News

Jason Momoa opowiada o swojej postaci z DIUNY. “Jest trochę jak Han Solo”

Łukasz Budnik

16 kwietnia 2020

REKLAMA

Pojawienie się pierwszych zdjęć promocyjnychDiuny wzbudziło niemałe poruszenie wśród miłośników kina. Na łamach Vanity Fair o filmie wypowiadał się już reżyser Denis Villeneuve, a niedawno w sieci pojawiły się też komentarze Jasona Momoy, który jest jednym z członków gwiazdorskiej obsady.

Aktor opowiedział o swojej postaci:

Gram Duncana Idaho, który jest swego rodzaju szermierzem i prawą ręką księcia Leto, postaci granej przez Oscara Isaaca. Jest pierwszą osobą wysłaną na Diunę i to właśnie tam poznaje bohatera w którego wciela się Javier Bardem. Nie mogę uwierzyć, że miałem z nim scenę! (…) Jest on, Timothée Chalamet, Josh Brolin, Rebecca Ferguson i Stellan Skarsgard. To całkiem spory film, a mój bohater jest kimś w rodzaju Hana Solo, łotrzykiem który chroni Chalameta i służy Isaacowi.

Chronologicznie to właśnie Idaho został stworzony wcześniej, niż Han Solo – książkowa “Diuna” powstała w 1965 roku. Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy ktoś porównuje film Villeneuve’a do Gwiezdnych wojenrobił to już pisarz science fiction Brian Clement, który po zobaczeniu fragmentów stwierdził, że widowisko zachwyci ludzi jak niegdyś film Lucasa albo Władca Pierścieni. Także grający Paula Atrydę Chalamet mówił o tym, że plenery wyglądały jak inna planeta.

Diuna ma trafić do kin 18 grudnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA