NETFLIX wprowadza zmiany. Zbliża się koniec współdzielenia kont?

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Wielu użytkowników Netflixa korzysta z możliwości udostępniania hasła z jednego konta, dzięki czemu dzielą koszt na kilka osób. Choć regulamin nie zabraniał stosowania takiej praktyki, wygląda na to, że już wkrótce może ona zostać ukrócona.

Do takich wniosków włodarze Netflixa doszli po spotkaniu wynikowym podsumowującym zeszły kwartał, potwierdzającym, że serwis mierzy się z problemami finansowymi. Jeden z przedstawicieli platformy poinformował, że monitorują sytuację i planują zająć się problemem udostępniania haseł, nie padły natomiast konkrety, w jaki sposób chcą to osiągnąć. Prawdopodobną opcją będzie przypisanie hasła do konkretnego adresu IP, choć na tę chwilę to jedynie teoria. Jak by nie było, zmiany mają się dokonać w sposób nieinwazyjny.

To nie pierwsza zmiana, z jaką przyszło zmierzyć się użytkownikom Netflixa w naszym kraju. W marcu serwis zablokował opcję 30-dniowego okresu próbnego, po którym można było bez opłat anulować subskrypcję. Powodem byli ci użytkownicy, którzy wciąż tworzyli nowe konta korzystając z różnych kart płatniczych, w efekcie nie uiszczając Netflixowi żadnej opłaty, co również przynosiło mu straty.

Nie wiadomo jeszcze, jak szybko Netflix wprowadzi kolejne zmiany w życie. 

Ostatnio dodane