search
REKLAMA
News

Netflix potwierdza: powstanie film anime o WIEDŹMINIE

Łukasz Budnik

23 stycznia 2020

REKLAMA

Wczoraj pisaliśmy o ogromnym sukcesie Wiedźmina, który stał się dla Netfliksa najchętniej oglądanym pierwszym sezonem jakiegokolwiek serialu platformy. Niedługo później serwis potwierdził, że przygotowuje kolejną produkcję związaną ze światem stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Tym razem będzie to film anime.

Animacja będzie mieć tytuł Witcher: Nightmare of the Wolf i opowie o nowym zagrożeniu na Kontynencie. Za produkcję obrazu odpowiadać będąc Lauren Schmidt Hissrich, showrunnerka serialu, oraz Beau DeMayo, scenarzysta trzeciego odcinka serii (opowiadającego o walce Geralta ze strzygą). Animacja zostanie wykonana w koreańskim Studiu Mir, odpowiedzialnym między innymi za Voltron: Legendary Defender.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy film trafi na platformę – być może jeszcze przed drugim sezonem, który ma zadebiutować w 2021 roku.

Pierwszy sezon Wiedźmina został wyświetlony w 76 milionach gospodarstw domowych i znacząco wpłynął na wyniki sprzedaży książek Sapkowskiego i gier CD Projekt RED. Okaże się, czy animacja powtórzy sukces serialu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA