search
REKLAMA
News

DIUNA. Zdjęcia z planu widowiska science fiction

Łukasz Budnik

23 stycznia 2020

REKLAMA

W lipcu 2019 zakończyły się zdjęcia do Diuny Denisa Villeneuve’a, która trafi do kin 18 grudnia tego roku. W nowej ekranizacji głównego bohatera zagrał Timothée Chalamet, a w obsadzie filmu znaleźli się także m.in. Zendaya, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, oraz Oscar Isaac.

Kilka dni temu informowaliśmy was, że zamknięta grupa widzów widziała już fragmenty filmu, a jeden z nich, pisarz science fiction Brian Clement, podzielił się wrażeniami na Twitterze. Pisząc o zachwycie, jaki film wzbudzi u ludzi, porównał Diunę do Władcy Pierścieni Gwiezdnych wojen. Wspomniał też o stylistyce widowiska, które miesza realizm z atmosferą jak ze snu. W sieci krążą zdjęcia z planu Diuny, dzięki którym możemy zobaczyć jak w filmie będą wyglądać pojazdy zwane ornitopterami. Wśród fotografii znalazł się też prawdopodobnie fragment teaserowego plakatu.

https://twitter.com/Joogle83/status/1217886243582660608

Przypomnijmy, że wcześniej książkę na ekran przeniósł w latach 80. David Lynch, a w główną rolę wcielił się Kyle MacLachlan. Film nie zdobył jednak uznania ze strony recenzentów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA