search
REKLAMA
News

NEIL GAIMAN komentuje zarzuty dotyczące obsady serialu SANDMAN. “Mam w d*pie to jęczenie”

Neil Gaiman skomentował krytykę członków obsady serialu “Sandman”.

Łukasz Budnik

2 czerwca 2021

REKLAMA

Netflix przygotowuje adaptację serii komiksowej Sandman, do której scenariusz napisał Neil Gaiman. Niedawno ogłoszono aktorów, którzy dołączyli do obsady produkcji, a decyzje castingowe wywołały kontrowersje i oburzenie części fanów.

Netflix 28 maja poinformował, że w obsadzie Sandmana znajdą się między innymi Kirby Howell-Baptiste jako Śmierć, oraz Mason Alexander Park jako Pożądanie. Niedługo później w sieci zaczęły pojawiać się komentarze, że Śmierć w komiksowym oryginalnie nie jest czarnoskóra; krytykowano też fakt, że Mason Alexander Park to osoba niebinarna (co ciekawe, Pożądanie w oryginalne faktycznie jest postacią niebinarną). Jeden z czytelników zarzucił Gaimanowi, że nie obchodzi go, co dzieje się z jego pracą. Gaiman odpowiedział następująco:

Obchodzi mnie w najwyższym stopniu. Spędziłem 30 lat walcząc skutecznie ze złymi adaptacjami Sandmana. Mam za to w dupie ludzi, którzy nie rozumieją/nie czytali Sandmana, a jęczą o niebinarnym Pożądaniu lub o tym, że Śmierć nie jest wystarczająco biała. Obejrzyjcie serial, wtedy zweryfikujcie wrażenia.

Gaiman odpisał też na inne tweety, pisząc między innymi, że należy przeczytać komiks, aby dowiedzieć się, że Pożądanie jest postacią niebinarną, natomiast “krzykacze prawdopodobnie ominęli ten krok”. W zeszłym miesiącu autor pisał z kolei, że obsadzenie Śmierci było bardzo trudnym zadaniem, a do roli przesłuchano setki kobiet, jednak żadna nie była tą właściwą. W chwili, gdy twórcy zobaczyli Kirby Howell-Baptiste, wiedzieli, że znaleźli idealną aktorkę.

W serialu wystąpią także Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Vivienne Acheampong, Boyd Holbrook, Charles Dance, Asim Chaudhry oraz Sanjeev Bhaskar. Data premiery nie została jeszcze wyznaczona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA