search
REKLAMA
News

„MÓW DO MNIE!”: Sensacja Sundance i Berlinale zmierza do polskich kin. Nowy ZWIASTUN

Ten film „poprowadzi Cię za rękę prosto do piekła”.

Michał Kaczoń

7 czerwca 2023

REKLAMA

Mów do mnie! (org. Talk to me) to nowy horror A24, o którym będzie głośno tego lata. Produkcja braci Philippou, znanych z popularnego kanału YouTube RackaRacka, to opowieść o szalonej zabawie nastolatków, która wymknęła się spod kontroli.

Młodzi bohaterowie filmu poszukują nowych, mocniejszych i bardziej ekstremalnych wrażeń. Gdy więc jeden z nich przynosi na imprezę ceglaną rękę, po której dotknięciu człowiek ma mieć niezły odjazd, dosłownie wszyscy chcą jej spróbować. Jak to jednak bywa z artefaktami nieznanego pochodzenia, sprawa szybko wymyka się spod kontroli. Bohaterowie nie tylko będą nękani przerażającymi wizjami, ale też ich ciała będą próbować okaleczyć wyjątkowo wredne kreatury.

„Mów do mnie!”: nowy zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy zwiastun australijskiego filmu. Materiał prezentuje się w następujący sposób:

„Mów do mnie!”: przerażająca zabawa

Jak to w filmach sygnowanych logiem A24 bywa, zło nie jest po prostu złe, „bo tak”, tylko z każdym nawiedzeniem związana jest jakaś historia. Sam film napędza także personalna stawka dla bohaterów. Choć Mów do mnie swoim stylem przywodzi bardziej na myśl horrory z lat 90., z Koszmar minionego lata czy Nawiedzonym na czele, znacznie bardziej niż dzieła tak zwanego „elevated horror”, jak Hereditary. Dziedzictwo czy Midsommar. W biały dzień, nie dziwi, że A24 zainteresowało się tą produkcją po premierze na Sundance.

Bracia Philippou swoim debiutem pokazali bowiem, że mają ogromne wyczucie w tworzeniu mrożących krew w żyłach historii, które potrafią przestraszyć do żywego. Po seansie w Berlinie, szczególnie mocno zaimponowała mi warstwa wizualna filmu i wyjątkowo drastyczne sceny opętań, które sprawiały niemal fizyczny ból. Mów do mnie dobitnie pokazuje też, że Michael i Danny Philippou mają dobry zmysł reżyserski i wiedzą, jak przerazić widza. Warto śledzić ich kariery.

[TALK TO ME: pierwszy zwiastun przerażającego horroru od A24 [+ OPINIA PO SEANSIE FILMU] (link pod zdjęciem)

„Mów do mnie!” – twórcy i obsada

Scenariusz do filmu powstał w głowie Danny’ego Phillipou oraz Billa Hinzmana. Danny jest też współreżyserem filmu, wraz ze swoim bratem bliźniakiem Michaelem. Braci Philippou zasłynęli kanałem YouTube RackaRacka, na którym próbowali swoich sił w krótkiej formie horroru. Popularny kanał stał się idealnym programem przygotowawczym do piorunującego debiutu pełnometrażowego.

W Mów do mnie! wystąpili zaś znani i (jeszcze) nieznani australijscy aktorzy, z Mirandą Otto, najlepiej znaną z roli Eowiny we Władcy Pierścieni, na czele. W filmie zobaczymy także takich aktorów i aktorki jak: Sophie Wilde, Joe Bird, Alexandra Jensen, Otis Dhanji, Marcus Johnson, Chris Alosio, Ari McCarthy czy transpłciowy aktor Zoe Terakes, który niedawno dostał angaż do serialu Marvela IronHeart.

„Mów do mnie!” – kiedy premiera?

Polska premiera filmu odbędzie się tego samego dnia, co amerykańska. Oznacza to, że polski dystrybutor M2 Films wprowadzi Mów do mnie! tego samego dnia, co A24 – już w piątek 28 lipca.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez M2 Films (@m2films)

Michał Kaczoń

Michał Kaczoń

Dziennikarz kulturalny i fan popkultury w różnych jej odmianach. Wielbiciel festiwali filmowych i muzycznych, których jest częstym i chętnym uczestnikiem. Salę kinową traktuje czasem jak drugi dom.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA