search
REKLAMA
News

Jenna Ortega zapowiada odejście od wątku miłosnego w 2. sezonie WEDNESDAY. Będzie więcej horroru

Jenna Ortega będzie producentką 2. sezonu “Wednesday”.

Łukasz Budnik

7 czerwca 2023

REKLAMA

Jednym z głównych wątków pierwszego sezonu Wednesday była romantyczna relacja tytułowej bohaterki z Tylerem (Hunter Doohan) oraz Xavierem (Percy Hynes White). Wygląda na to, że w nadchodzącym drugim sezonie nie będzie nam dane dalej śledzić tego wątku; zapowiedziała to wcielająca się w Wednesday Jenna Ortega, która od teraz będzie pełnić także funkcję producentki serialu.

W rozmowie z Elle Fanning Ortega powiedziała:

Zdecydowaliśmy się bardziej zagłębić w horrorowy aspekt serialu. W serialu pełnym wampirów, wilkołaków i supermocy, nie chce się brać wszystkiego zbyt poważnie. Pozbywamy się wątku miłosnego Wednesday, co jest świetne.

Ortega już wcześniej wspominała, że taki wątek nie ma sensu dla jej postaci i że sama ingerowała w scenariusz.

Już poprzednim razem rzucaliśmy wieloma pomysłami i sama przykładałam do tego rękę. Chcę wiedzieć, co się dzieje. Wednesday to kochana i legendarna postać, nie chciałem, żeby źle ją przedstawiono, więc dużo rozmawiałam na ten temat na planie. Współpraca przychodziła nam naturalnie. Przygotowując się do drugiego sezonu, chcieliśmy zacząć te rozmowy wcześniej. Chcę zobaczyć wcześniej kostiumy, nowych bohaterów, scenariusze. Szczęśliwie dostałam stanowisko producentki.

Wednesday tańczy na Kruczym Balu

Jeszcze nie wiadomo, kiedy zadebiutuje drugi sezon serialu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA