search
REKLAMA
News

Morderstwo w Orient Expressie – znamy obsadę. Aktualizacja 01.06.2017: TRAILER

Berenika Kochan

14 listopada 2016

REKLAMA

Jedna z najbardziej wciągających powieści kryminalnych wszech czasów doczeka się kolejnej ekranizacji. Morderstwo w Orient Expressie w odsłonie na rok 2017 zachęca doborową obsadą, do której dołączyła ostatnio Penélope Cruz.

Najsłynniejszą dotąd ekranizacją bestsellerowej powieści Agaty Christie była ta z 1974 roku, obsadzona przez Alberta Finneya, Seana Connery’ego i Lauren Bacall. Historię morderstwa dokonanego w pociągu z Konstantynopola do Paryża wykorzystywano jednak niezliczoną ilość razy: w formach telewizyjnych i teatralnych, w komiksach czy grach komputerowych. Zagadkę „kto zabił?” ma za zadanie rozwiązać słynny detektyw, Hercules Poirot, który szczęśliwym trafem znalazł się był w rzeczonym środku transportu. Dokładnie przesłuchuje wszystkich pasażerów „podejrzanego” przedziału…

Director Kenneth Branagh, from the film "Thor", poses for a portrait in Beverly Hills, Calif., Sunday, May 1, 2011. "Thor" opens in theaters May 6, 2011. (AP Photo/Matt Sayles)

Wiadomo, że w filmie reżyserowanym przez Kennetha Branagha zagra… on sam, w roli wielkiego detektywa Poirot. Branagh, o bogatym doświadczeniu po obydwu stronach kamery (w ostatnich latach jako aktor znany głównie z roli Kurta Wallandera w serialu telewizyjnym Wallander i z ról drugoplanowych w m. in. Jack Ryan: Teoria chaosu czy Mój tydzień z Marilyn, jako reżyser – z Kopciuszka z 2015 roku, Thora i ekranizacji dzieł Williama Szekspira) zagra u boku Johnny’ego Deppa (ten wystąpi jako zamordowany Ratchett) i Michelle Pfeiffer (w filmie pani Hubbard).

blow_actors_johnny_depp_penelope_cruz_george_jung_mirtha_jung_money_19_3840x2160

Jakby znanych i cenionych nazwisk było jeszcze mało, do obsady dołączyła znakomita Judi Dench (próżno wymieniać wszystkie wielkie tytuły, ostatnio pojawiła się m.in. w Spectre i w Osobliwym domu pani Peregrine), znana z Gwiezdnych wojen: Przebudzenie mocy Daisy Ridley (wcieli się w rolę guwernantki, Mary Debenham), aktorka ról pomniejszych Lucy Boynton (wystąpiła m.in. w Sing Street), znany z Demonów da Vinci i Jekylla & Hyde’a (tu w roli Jekylla) Tom Bateman, a oprócz nich: laureat nagród Emmy z 1989 i 2001 roku Derek Jacobi (odpowiednio za role w The Tenth Man i Frasier, kojarzony przede wszystkim z Gladiatora), Michael Peña (Ant-Man, Taśmy Watykanu, Furia) i Leslie Odom Jr. (występował w serialach Prawo i porządek: sekcja specjalna, Gotham, Wybrani, Smash).

michelle_pfeiffer_daisy_ridley_michael_pena_and_judi_dench_-_split-h_2016

I chociaż wszyscy znają już zawiłe zakończenie niestarzejącego się kryminału, końcem 2017 roku w amerykańskich kinach pojawią się tłumy. Produkcja filmu odbędzie się w Londynie.


Mamy zwiastun, z którego można dowiedzieć się, że do obsady dołączył również Willem Defoe oraz Josh Gad.

Siła Morderstwa w Orient Expressie tkwi w charakterach bohaterów, skomplikowanym śledztwie. Czy historia potrzebuje tak gwiazdorskiej obsady, Poirot mocno przesadzonych wąsów, a trailer niedopasowanego współczesnego kawałka? Może się nie podobać. Ja lubię kicz i z niecierpliwością czekam na listopad.

korekta: Kornelia Farynowska

REKLAMA