search
REKLAMA
News

MEL GIBSON potwierdza, że wyreżyseruje piątą część ZABÓJCZEJ BRONI

Mel Gibson po raz pierwszy wspomniał o reżyserowaniu nowej “Zabójczej broni” w listopadzie zeszłego roku.

Łukasz Budnik

5 lutego 2022

lethal weapon 3
REKLAMA

W 2020 roku do sieci trafiła informacja, że temat Zabójczej broni 5 jest wciąż otwarty, a nad scenariuszem pracuje Richard Donner, twórca wszystkich dotychczasowych odsłon cyklu. Reżyser zmarł niestety w lipcu 2021, jednak kilka miesięcy później Mel Gibson zapowiedział, że zastąpi go i sam stanie za kamerą nowej Zabójczej broni.

W listopadzie Gibson mówił:

Człowiek, który wyreżyserował wszystkie “Zabójcze bronie”, Richard Donner, był kimś wielkim. Pracował nad scenariuszem i zaszedł z nim całkiem daleko. Pewnego dnia powiedział, że jeśli umrze, to ja go zastąpię. Kazałem mu się przymknąć, ale faktycznie odszedł. Poprosił mnie, żebym to zrobił, a ja wówczas nic nie powiedziałem. Zapowiedział to żonie, studiu i producentowi. Zatem to ja wyreżyseruję część piątą.

Teraz Gibson potwierdził swoje słowa w rozmowie z ET i zaznaczył, że to słodko-gorzka sytuacja.

Tak, reżyseruję to i czekam na start zdjęć. Chciałbym jednak tego nie robić. Chciałbym, żeby wciąż był tu Richard Donner, ale zanim odszedł, sam zapytał mnie, czy przejmę po nim pałeczkę. (…) Możliwość kontynuowania jego pracy to dla mnie zaszczyt. Zadzwoniłem do Danny’ego [Glovera] i spytałem, czy nie ma nic przeciwko, żebym zajął się reżyserią. Powiedział, że startujemy. Wiem, że Danny doskonale sobie poradzi.

O wczesnej fazie realizacji Zabójczej broni 5 mówiło się już w 2007 roku, choć szczegóły zaczęły pojawiać się dopiero dziesięć lat później. W 2017 roku Donner zapowiedział, że Gibson i Danny Glover są chętni na powrót, a akcja nowej części ma dziać się w czasach współczesnych.

Według aktualnych informacji, film ma być przeznaczony na HBO Max.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA