search
REKLAMA
News

MATRIX 4. Twórcy JOHNA WICKA pomagają przy realizacji widowiska science fiction

Łukasz Budnik

30 kwietnia 2020

REKLAMA

Zanim świat kina został zamrożony przez pandemię koronawirusa, trwały prace nad nowym Matriksem. Czwarta odsłona serii powstanie według scenariusza i w reżyserii Lany Wachowski, a swoje role powtórzą Keanu Reeves (Neo) i Carrie-Anne Moss (Trinity). Okazuje się, że w projekcie biorą udział także twórcy Johna Wicka – Chad Stahelski i David Leitch. 

Nie jest to wielką niespodzianką, bo panowie pracowali już przy oryginalnej trylogii z lat 1999-2003, a Stahelski był nawet dublerem Reevesa. Twórca powiedział:

Poprosili nas, byśmy pomogli z choreografią i treningami. Pracuję przy jednej sekwencji, a Dave – jak myślę – przy innej. Lana wróciła z chęcią zorganizowania spotkania naszej filmowej rodziny po latach, zatem to mnóstwo zabawy. Dobrze było znów ujrzeć członków ekipy. Nim rozpoczęła się pandemia, skończyliśmy kręcić sekwencję w San Francisco.

Stahelski zapowiedział też, że fani trylogii z pewnością będą zadowoleni z nowego filmu.

Jeśli cenicie trylogię, pokochacie ten film. To, co sprawia, że Lana jest tak świetna to fakt, że sama kręci sceny akcji. (…) Dlatego wyglądają one tak dobrze.

W obsadzie Matrixa 4 znajdą się również Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff i Jessica Henwick. Okaże się, czy zaplanowana wcześniej na 21 maja 2021 premiera (tego samego dnia ma się też ukazać John Wick 4) ulegnie zmianie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA