search
REKLAMA
News

MATRIX 4. Kolejna główna rola obsadzona!

Łukasz Budnik

9 października 2019

REKLAMA

Jak informuje portal “Variety”, do obsady Matrixa 4 dołączył kolejny aktor. Nowa odsłona serii powstanie według scenariusza i w reżyserii Lany Wachowski, a swoje role powtórzą Keanu Reeves (Neo) i Carrie-Anne Moss (Trinity).

Do dwójki aktorów dołącza Yahya Abdul-Mateen II, znany z Aquamana Jamesa Wana oraz To my Jordana Peele’a. Nie wiadomo jeszcze, w kogo wcieli się aktor, choć na tym etapie można teoretyzować, że sprawdzą się wcześniejsze plotki o młodszej wersji Morfeusza.

Studio Warner Bros. już kilka lat przymierzało się do realizacji kolejnej części hitu sprzed 20 lat (cała trylogia zarobiła ponad 1,6 miliarda dolarów na całym świecie). Na poważnie o czwartym Matriksie zaczęło się mówić kilka miesięcy temu, gdy studio otrzymało scenariusz, a Keanu Reeves wyraził chęć powrotu do roli, zachęcony udziałem Wachowskiej w projekcie.

Produkcja filmu ma ruszyć w 2020 roku. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie fabuła nowej części i w jakim czasie będzie mieć miejsce. Według doniesień trwa jeszcze casting do roli młodszej wersji Neo, choć oficjalnie nie zostało to potwierdzone.

Niedawno wyszło na jaw, że poza Matrixem 4 powstaje też inny film osadzony w tym świecie – pisze go Zak Penn, a fabuła ma toczyć się przed pierwszą częścią serii.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA