search
REKLAMA
News

MARVELS w obliczu rekordowego spadku zarobków w drugim weekendzie. Wielka porażka MCU

“The Marvels” zalicza kolejne niepowodzenie.

Łukasz Budnik

19 listopada 2023

REKLAMA

Już przed premierą Marvels wiadomo było, że widowisko nie będzie sukcesem finansowym, ale dopiero teraz widać, jak duża jest skala porażki . Film Nii DaCosty zarobił w weekend otwarcia od 46 mln dolarów w Ameryce Północnej, co było najgorszym startem w historii MCU. Teraz – jak wskazują prognozy – zaliczył także potężny spadek w drugi weekend.

Wiemy już, że w swój drugi piątek Marvels zebrało lokalnie 2,8 mln dolarów, co jest spadkiem o 87% w stosunku do pierwszego piątku (wtedy zarobki wyniosły 21,6 mln dolarów). Z kolei jeśli chodzi o cały weekend, przewiduje się, że zarobki wyniosą 9,7 mln dolarów. Byłby to spadek w wysokości 79%, największy w historii MCU. Po dziesięciu dniach film DaCosty może mieć na koncie 64 mln dolarów – to fatalny wynik biorąc pod uwagę koszty produkcji wynoszące 220 mln dolarów.

Marvels z pewnością nie pomagają przeciętne recenzje oraz fakt, że film uzyskał wśród widzów wynik B w CinemaScore, co jest rzadkością wśród filmów Marvela (zdecydowana większość nie schodziła poniżej A). Do czasu Marvels najgorsze otwarcie w MCU zaliczył Incredible Hulk z 2008 roku, który miał na koncie 55,4 mln po weekendzie (nie uwzględniając inflacji). Dla porównania, Kapitan Marvel, pierwszy film o bohaterce Brie Larson, w weekend zarobił na rodzimym rynku 153,4 mln dolarów, a na świecie 1,13 miliarda dolarów. Jego premiera przypadła jednak na czas świetności MCU, między dwie części Avengers (Wojna bez granic oraz Koniec gry).

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA