search
REKLAMA
News

MARK HAMILL miał sekretną rolę w THE MANDALORIAN

Łukasz Budnik

20 czerwca 2020

REKLAMA

W ostatnich tygodniach na Disney+ emitowany był podzielony na odcinki dokument o realizacji serialu The Mandalorian, świetnie przyjętego przez widzów i krytyków. Twórcy pokazali widzom kulisy powstania produkcji, a w ostatnim odcinku skupili się na powiązaniach serialu z całą serią. Przy tej okazji zdradzili, że w jednej z ról pojawił się Mark Hamill, odtwórca roli Luke’a Skywalkera w sadze.

Aktor fizycznie nie pojawił się na planie, lecz użyczył swojego głosu jednej z postaci. Chodzi o droida EV-9D9, barmana w kantynie w Mos Eisley, do której w piątym odcinku przybywa Mandalorianin. To nie pierwszy raz, gdy Hamill – którego doświadczenie w dubbingu uwzględnia też niezwykle docenianą rolę Jokera w serialach animowanych i grach – użycza głosu postaci ze świata Star Wars. Aktor wystąpił też w epizodycznej roli głosowej w trylogii sequeli i serialu Wojny klonów.

Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu Hamill stwierdził, że jego przygoda z postacią Luke’a Skywalkera już się zakończyła:

(…) Jestem wdzięczny za tę możliwość, ale nie chcę być chciwy. Wciąż jest wiele historii do opowiedzenia i mnóstwo świetnych aktorów – nie jestem potrzebny.

Czy w zamian będzie się pojawiać w rolach głosowych? Okaże się wkrótce.

Drugi sezon The Mandalorian zadebiutuje w październiku.

Zdjęcie główne: reportdoor.com

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA