search
REKLAMA
News

Marion Cotillard zgadza się, że pewna scena z “Mroczny Rycerz powstaje” to porażka. “Dlaczego to użyli?”

Marion Cotillard w zamknięciu trylogii Nolana wcieliła się w Talię al Ghul.

Łukasz Budnik

10 sierpnia 2023

REKLAMA

Mroczny Rycerz powstaje, zamknięcie trylogii Christophera Nolana o Batmanie, okazał się się sukcesem wśród większości widzów i krytyków (choć nie takim, jak Mroczny Rycerz), zarabiając do tego ponad miliard dolarów w box office. W filmie znalazła się jednak scena, która wzbudziła negatywne reakcje i była wyśmiewana.

Chodzi o scenę śmierci Talii al Ghul, zagraną przez Marion Cotillard. Fani wytykali kiepskie aktorstwo aktorki. Okazuje się, że ona sama także nie jest zachwycona tym fragmentem. W rozmowie z francuskim Allociné wyznała:

Jesteśmy po tej samej stronie. (…) Czasem zdarzają się porażki, a kiedy widzi się je na ekranie, myśli się: “Dlaczego? Dlaczego użyli akurat tego ujęcia?”. Albo winisz wszystkich, albo nikogo. Przy tym miałam jednak zdanie, że ludzie trochę przesadzili, trudno było być identyfikowaną z tylko tą jedną sceną. Kiedy staram się nadać każdej postaci autentyczności, nie jest łatwo, gdy zapamiętują tylko jeden fragment.

Cotillard dodała:

Tak, to ważne, żeby wiedzieć, jak się z tego śmiać, są zresztą gorsze rzeczy w życiu. Aż tak mnie to nie ubodło. Uważam mimo wszystko, że ta reakcja była nieproporcjonalna, co w sumie pomaga się z tego śmiać.

Poniżej rzeczona scena:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA