search
REKLAMA
News

MADONNA znalazła reżyserkę swojej biografii. Jest nią… MADONNA

Łukasz Budnik

15 września 2020

REKLAMA

W zeszłym tygodniu Madonna mocno sugerowała w mediach społecznościowych, że w przygotowaniu jest jej filmowa biografia. Dziś wiemy już, że piosenkarka faktycznie doczeka się swojej ekranowej wersji, co więcej – sama ją wyreżyseruje. 

Niezatytułowany jeszcze film napisze Diablo Cody (JunoZabójcze ciało), a fabuła opowie o życiu Madonny począwszy od jej młodości w nowojorskich slumsach. Fakt, że artystka sama stanie za kamerą filmu, to nietypowa sytuacja – zazwyczaj żyjący bohaterowie biografii ograniczają się do konsultowania się z twórcami. Madonna powiedziała:

Chcę przenieść na ekran niesamowitą podróż, jaką jest moje życie artystki, muzyka, tancerki i człowieka który chce mieć swoje miejsce w świecie. Istotą filmu zawsze będzie muzyka. Sztuka utrzymała mnie przy życiu. Jest wiele nieznanych i inspirujących do tej pory historii z mojego życia, a kto opowie je lepiej niż ja? To ważne, by przy dzieleniu się moim szalonym życiem obecny był mój głos i wizja.

Film powstaje dla Universal Pictures. Jeszcze nie wiadomo, kto zagra piosenkarkę i kiedy ruszą zdjęcia. Madonna ma na koncie dwa filmy w jej reżyserii (Mądrość i seks oraz W.E. Królewski romans). Na ekranie pojawiła się m.in. w Evicie – ten występ przyniósł jej Złoty Glob. Do tej pory artystka sprzedała 335 milionów płyt na całym świecie.

Czekacie na biografię Madonny?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA