search
REKLAMA
News

“Mad Max: Na drodze gniewu” był jedną z inspiracji reżysera PREDATOR: PREY

“Prey” dziś debiutuje na Disney+.

Łukasz Budnik

5 sierpnia 2022

prey mad max
REKLAMA

Od dziś w serwisie Disney+ dostępny będzie świetnie oceniany przez recenzentów (także w naszym serwisie) film Predator: Prey w reżyserii Dana Trachtenberga. Twórca w nowym wywiadzie opowiedział o swoich inspiracjach innym cenionym filmem – Mad Maxem: Na drodze gniewu

Prey, podobnie jak Fury Road, napędzany jest akcją. Trachtenberg tłumaczy:

Do nakręcenia tego filmu skłoniło mnie kilka rzeczy. “Mad Max: Na drodze gniewu” zainspirował mnie, bo dał do zrozumienia, że można zrobić świetne kino, które jest w pełni akcją. Przyciągnęło mnie to wyzwanie: czy dam radę opowiedzieć historię akcją, ale jednocześnie sprawić, żeby była emocjonalna? Pomyślałem, że może powinienem zaczerpnąć też z filmów sportowych i nadać tej opowieści serca, jednak zamiast pokazywać kolejną historię o zmaganiach z przeciwnościami losu, postanowiłem postawić bohaterkę naprzeciw potężnemu wrogowi. Wszystko to połączyło się w rdzeń tego filmu.

prey recenzja

Prey opowiada o Naru, wojowniczce z plemienia Komanczów żyjącej w czasach przed kolonizacją Północnej Ameryki, która walczy kosmicznym łowcą, aby bronić mieszkańców wioski i udowodnić swoją wartość.

Naszą recenzję przeczytacie tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA