search
REKLAMA
News

Krytycy oceniają widowisko BLACK ADAM. Film jest “zgniły” w serwisie Rotten Tomatoes

“Black Adam” to kolejna odsłona DCEU.

Łukasz Budnik

19 października 2022

black adam 1
REKLAMA

Do sieci trafiły pierwsze recenzje kolejnego widowiska DC, zatytułowanego Black Adam, gdzie w roli tytułowej zobaczymy Dwayne’a Johnsona.

W opisie filmu czytamy:

Prawie 5000 lat po otrzymaniu olbrzymich mocy starożytnych bogów – i prawie równoczesnym uwięzieniu – Black Adam (Johnson) zostaje uwolniony z ziemskiego grobowca. Teraz jest gotów wymierzyć współczesnemu światu osobliwie pojmowaną sprawiedliwość.

Oprócz Johnsona w filmie występują Aldis Hodge w roli Hawkmana, Noah Centineo w roli Atom Smashera, Sarah Shahi w roli Adrianny, Marwan Kenzari w roli Ishmaela, Quintessa Swindell w roli Cyclone, Bodhi Sabongui w roli Amona i Pierce Brosnan jako Doktor Fate. Reżyseruje Jaume Collet-Serra, z którym Johnson współpracował już przy okazji Wyprawy do dżungli.

black adam johnson

Na ten moment w serwisie Rotten Tomates zarejestrowano 62 recenzje widowiska, z czego 55% to oceny pozytywne (średnia wynosi 5,5/10). Krytycy zarzucają, że choć Johnson dobrze wypada w roli tytułowej, inne elementy filmu nie przyciągają. Po tym, jak pierwszy akt stanowi ekspozycję, akcja zaczyna pędzić w bezmyślny sposób, a filmowi brakuje suspensu. Jeden z recenzentów stwierdził, że Black Adam wygląda bardziej jak zarys gotowego filmu, a nie skończony produkt. Sceny akcji są powtarzalne, a drugoplanowe postaci nienależycie rozwinięte, zaś w scenariuszu znajdziemy sporo schematów charakterystycznych dla kina superbohaterskiego. Ci recenzenci, którzy wystawili pozytywne noty, podkreślają jednak, że Black Adam może podnieść poziom adrenaliny, a akcja zapewnić rozrywkę. Wszystkie dotychczasowe recenzje znajdziecie tutaj.

W serwisie Metacritic pojawiło się do tej pory 27 recenzji – 6 recenzentów wystawiło pozytywną notą, 6 negatywną, a 15 określiło swoje uczucia jako mieszane. Średnia to 45/100.

Black Adam trafi do kin 21 października 2022.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA