search
REKLAMA
News

KOTY są ogromną porażką finansową. Stracą minimum 70 milionów dolarów

Łukasz Budnik

30 grudnia 2019

REKLAMA

Choć zwiastuny Kotów nie cieszyły się popularnością, chyba nikt nie spodziewał się, że film będzie porażką na tak ogromną skalę. Adaptacja słynnego musicalu Andrew Lloyd Webbera została zmiażdżona przez krytyków, zdobywając jedynie 20% pozytywnych recenzji. Studio próbowało ratować się poprzez wysłanie do kin nowej wersji filmu, z poprawionymi efektami specjalnymi. Ostatecznie producenci Kotów wycofali film z kampanii oscarowej. Na tym nie koniec fatalnej passy – Koty są bowiem również potężną porażką finansową.

“Deadline” poinformowało, że film Toma Hoopera straci co najmniej 71 milionów dolarów, i to tylko wtedy, jeśli zarobi przynajmniej 100 milionów na całym świecie. Budżet Kotów wyniósł 95 milionów dolarów, a koszt kampanii reklamowej był jeszcze większy – około 115 milionów. Nawet wliczając późniejsze zyski ze źródeł takich jak streaming czy sprzedaż filmu na nośnikach, straty nadal będą wielkie. Koty zarobiły w USA dopiero 20 milionów dolarów.

Przypomnijmy, że krytycy zarzucają filmowi fatalną stronę wizualną, na czele z samym projektem tytułowych postaci (aspekt ten okazał się kontrowersyjny już przy okazji zwiastunów, teraz nazywany jest przez niektórych przerażającym) i piszą, że nawet starania znanych i utalentowanych aktorów nie są w stanie wynagrodzić nudy i bezcelowości fabuły. Koty nie spodobały się również widzom – na tę chwilę na portalu IMDb film ma ocenę 2,7/10, a występujący w nim James Corden stwierdził iż słyszał, że efekt finalny jest okropny. Tutaj przeczytacie naszą recenzję.

W filmie oprócz Cordena występują Judi Dench, Jason Derulo, Idris Elba, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Taylor Swift, Rebel Wilson oraz Francesca Hayward w pierwszej filmowej roli.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA