search
REKLAMA
News

WIEDŹMIN najpopularniejszą produkcją na polskim Netfliksie w 2019 roku

Łukasz Budnik

30 grudnia 2019

REKLAMA

Polski oddział Netfliksa podzielił się na Instagramie grafikami przedstawiającymi najpopularniejsze produkcje ostatnich dwunastu miesięcy w naszym kraju. 

Serwis podzielił rezultaty na pięć kategorii. Okazuje się, że najchętniej oglądaną produkcją całego roku był Wiedźmin – imponujący rezultat, zwłaszcza, że serial pojawił się na platformie dopiero nieco ponad tydzień temu. Podobny sukces odniósł film Dwóch papieżyFilm trafił do biblioteki serwisu w tym samym dniu, co Wiedźmin i uplasował się na drugiej pozycji w rankingu najpopularniejszych. Podium zamyka Irlandczyk

Wiedźmin Dwóch papieży naturalnie wygrali też w kategoriach serialowych i filmowych. Adaptacja prozy Andrzeja Sapkowskiego wyprzedziła trzeci sezon Stranger Things Sex Education, a produkcja z Anthonym Hopkinsem i Jonathanem Prycem pokonała Irlandczyka 6 Underground. Najchętniej oglądanym programem dokumentalnym była Nasza planeta, zaś produkcją określoną jako oparta na faktach – Ty kontra dzicz.

To kolejny sukces Wiedźmina – także w USA jest jednym z najpopularniejszych seriali, a jego fenomen przekłada się na sukcesy Andrzeja Sapkowskiego, który jest na szczycie listy autorów w amerykańskim oddziale Amazona. Z kolei na Steamie niezwykle popularna jest gra CD Projekt RED. 

Poniżej znajdziecie wszystkie rankingi – grafiki pochodzą z instagramowego profilu polskiego Netflixa.

Ile z tych produkcji oglądaliście?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA