Universal poprawia efekty specjalne w KOTACH. Kina mają pobrać nową wersję

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Koty, filmowa adaptacja legendarnego musicalu autorstwa Andrew Lloyd Webbera i T.S. Eliota już na etapie zwiastunów spotykała się z bardzo negatywnym przyjęciem ze strony widzów, zaś krytycy niemal jednomyślnie stwierdzili, że film Toma Hoopera okazał się niewypałem.

Recenzenci ganią kiepską stronę wizualną, na czele z samym projektem tytułowych postaci –  aspekt ten okazał się kontrowersyjny już przy okazji zwiastunów. Według oceniających nawet zaangażowanie aktorów nie jest w stanie wynagrodzić nudy i bezcelowości fabuły. Koty poległy też finansowo, zarabiając zaledwie 2,6 miliona dolarów w dzień otwarcia (przy budżecie wynoszącym około 100 milionów). Co na to przedstawiciele studia Universal? Jak informuje „The Hollywood Reporter”, w piątek kina zostały poinformowane, że otrzymają nową wersję filmu – z poprawionymi efektami specjalnymi. Zaktualizowany materiał można pobrać z serwera, a kina, które nie mają do niego dostępu, dostaną fizyczną kopię na twardym dysku.

Ten nietypowy ruch został wykonany na prośbę samego reżysera, który nigdy nie krył się z tym, że ledwo wyrobiono się z przygotowaniem filmu na dzień premiery. Kina mają jak najszybciej podmienić wersję filmu.

W filmie występują  James Corden, Judi Dench, Jason Derulo, Idris Elba, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Taylor Swift, Rebel Wilson oraz Francesca Hayward w pierwszej filmowej roli. Reżyseruje Tom Hooper, odpowiedzialny za Nędzników Jak zostać królem, zaś producentem został Steven Spielberg.

Czy mimo kiepskich ocen planujecie wybrać się na seans?

Ostatnio dodane